Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaDİZİLERLife is Strange ve Disco Elysium'un Dizi Uyarlamaları Geliyor!

Life is Strange ve Disco Elysium’un Dizi Uyarlamaları Geliyor!

Amazon Studios, prodüksiyon şirketi dj2 Entertainment ile yaptığı yeni anlaşmanın bir anlaşma ile resmi olarak Life is Strange ve Disco Elysium dizilerini geliştiriyor.

Dontnod Entertainment tarafından yaratılan eski video oyunu serisi, oyuncuları zamanı geri alma, duyguları manipüle etme veya nesneleri telepatik olarak hareket ettirme konusunda insanüstü yeteneklere sahip çeşitli kahramanların yerine koyuyor. İlk olarak 2015 yılında kendi adını taşıyan bölümler şeklinde piyasaya sürülen Life is Strange, benzersiz konsepti, hikâye anlatımı ve karakter gelişimi için beş başlığında büyük ölçüde olumlu eleştiriler aldı, ancak modası geçmiş diyalog ve dudak senkronizasyonu sorunlarına yönelik bazı eleştiriler yöneltildi.

 

Bağımsız stüdyo ZA/UM tarafından geliştirilen ve yayınlanan Disco Elysium, oyuncuların bir cinayet gizemini çözmek ve kendi geçmişinin ardındaki gerçeği keşfetmekle görevli, hafızasını kaybetmiş bir dedektif rolünü üstlendiği bir rol yapma oyunudur. İlk olarak 2019’da piyasaya sürülen oyun, anlatı ve konuşma sistemleri için büyük eleştiriler alırken, The Final Cut altyazılı genişletilmiş baskısı, PlayStation sürümlerinde oyun bozan hatalar için eleştiriler görmesine rağmen yeni görevleri ve diyalogları için daha fazla beğeni aldı.

Dmitri M. Johnson

 

Collider, Amazon Studios ve prodüksiyon şirketi dj2 Entertainment’ın yeni bir ilk bakış anlaşması imzaladığını duyurdu. Yeni anlaşmanın bir parçası olarak, Life is Strange ve Disco Elysium dizi uyarlamaları için erken geliştirme sürecine girdiler, ancak projelerle ilgili ayrıntılar büyük ölçüde gizli tutuluyor. Yapımcı Dmitri M. Johnson, yeni anlaşma hakkında şu açıklamada bulundu:

Dj2 ekibi uzun zamandır video oyunlarının bir gün televizyonda ve filmde anlatılan hikayeler için inanılmaz bir kaynak malzeme olacağına ve daha önce başarılı uyarlamaları geride tutanın sadece sanat formuna olan sevgi ve saygı eksikliği olduğuna inanıyordu. Ayrıca, platform ortağımız olarak Prime Video’ya sahip olmak gerçekten bir onurdur. Toplu olarak ne kadar yükseği hedefleyebileceğimiz konusunda hiçbir sınırlama olmaksızın en iyi uluslararası oyun hikayelerini anlatmak için büyük tutkularımızın yanı sıra bizi gerçekten destekleyen bir ortak.

Life is Strange dizi uyarlaması beş yılı aşkın bir süredir üzerinde çalışılıyor ve yapımcılar 2017’de haklarını Hulu‘ya satmadan önce, yayıncı Square Enix ile dijital bir dizi için ekip kurdu. Birkaç yıllık geliştirmeden sonra Shawn Mendes, baş yapımcı olarak ve dizinin müziğini denetlemek için gelecekti ancak şu anda gösterinin yeni enkarnasyonuna bağlı olup olmadığı belli değil. Benzer şekilde bir Disco Elysium dizi uyarlaması daha önce 2020’de dj2 Entertainment’tan duyurulmuştu ancak o zamandan beri büyük ölçüde sessiz kaldılar.

Life is Strange ve Disco Elysium dizi uyarlamalarının duyuruları, her ikisinin de anlatılarının oyuncu odaklı doğası göz önüne alındığında her iki serinin hayranları için ilginç bir şekilde gösteriler düzgün ilerlerse, Amazon’un geliştirilmekte olan Mass Effect serilerinin yanı sıra video oyunu uyarlamaları dünyasına en son genişlemesini işaretleyeceklerdi. Hem Life is Strange hem de Disco Elysium serileri hala erken geliştirme aşamasında olduğundan hayranlarının uyarlamalardan neler bekleyebileceğini yalnızca zaman gösterecek.

Game Review: 'Disco Elysium: The Final Cut ' : NPR


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

BENZER HABERLER
Gentle Giant LTD: Gentle Giant Book of Boba Gamorrean Guard

Gentle Giant LTD: Gentle Giant Book of Boba Gamorrean Guard

0
Gentle Giant LTD, Gentle Giant Book of Boba "Gamorrean Guard" heykelini duyurdu! Diziyi izleyenler hatırlayacaktır; Boba Fett, Hutt Jabba'nın suç imparatorluğunu devraldığında, Bib Fortuna'yı dağıtarak,...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -