Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaÇİZGİ ROMANMarvel Comics: NYX Özenti Çizgi Romanının Spoilerlı İncelemesi

Marvel Comics: NYX Özenti Çizgi Romanının Spoilerlı İncelemesi

NYX Özenti çizgi romanı, Joe Quesada (Guión), Joshua Middleton ve Robert Teranishi tarafından kaleme alınmış bir Marvel çizgi romanıdır. ülkemizde Marmara Çizgi tarafından basılan çizgi roman, 2006 yılında piyasaya sürüldü ve sevilen karakter X-23‘ün ilk gösterimi de bu seride yapılmış oldu.

 

Hikayeden kısaca söz etmek gerekirse:

Serüvenimiz, Kiden Nixon adlı bir kızın babasının öldürülmesinden sonra yaşadığı 2. sınıf hayatını anlatarak başlamakta. Kiden, temiz bir aile çocuğuyken babasının kaybının ardından bir serseriye dönüşmüştür. Okulda gerçekleşen bir saldırının ardından Kiden, zamanı yavaşlatabilmesini sağlayan mutant güçlerinin olduğunu fark eder. Bu saldırıdan kendisini kurtararak öğretmeninin vurulmasına neden olan Kiden, kendini suçlayarak evden uzaklaşıp sokakta yaşamaya başlar. Bir süre sonra adeta babasının güç projeksiyonu (Star Wars’daki Force ghost gibi) halinde ona öğütler vermesini görmeye başlar ve bu öğütlerin ışığında çıktığı macerada Kiden, X-23 ve daha fazla genç mutant müttefik kazanıp, kendi sorunlarıyla beraber onların da sorunlarına çözümler aramaya koyulacaktır.

KIDEN NIXON | uncannyxmen.net

 

NYX Özenti çizgi romanı bizlere, yeni bir mutant ortaya çıktığında Charles Xavier‘in ortaya çıkıp onları sahiplenmediği durumlarda bu mutantlara neler olabileciğini, Magneto veya Sentineller’in değil de şehrin vahşi doğasının onlara açtığı tehlikeyi gözler önüne sürüyor. Öyle ki gördükleri zulüm yüzünden acıdığımız Xavier’in takımı bile bu mutantlara nazaran bir aristokrat gibi görünüyor gözlerimize.

Çizimlerine hayran kalmamış olsam da hikayenin atmosferiyle uyumlu bulduğumu belirtmeliyim. Hikaye, 90’ların sonu ve 2000’lerin başlarının havasını çok iyi verdiğini düşündüğüm bir ortamda geçmekte. Bizleri o zamanların New York’unun arka sokaklarına sürükleyen hikayeyi eğer X-23 için alacaksanız size kötü bir haberim var. X-23 hikayede çok küçük bir rol oynamakta. Kendisini hikaye boyunca görüyor olsak da kendisinin çok fazla repliği olmamasına karşın hikayeye devasa bir etkisi de bulunmamakta. ”Magneto Vasiyet” havası taşıyan bu çizgi roman, içeriği yüzünden büyük yaştaki okuyuculara daha uygun. Eğer Marvel’ın o çocuksu havasından sıkıldıysanız ve esaslı bir şeyler okumaksa arzunuz, bu çizgi romanı size kesinlikle öneririm.

Ranking All The Members Of NYX


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

BENZER HABERLER

Henry Cavill Superman Rolüyle Geri Dönüyor

0
DC hayranlarına müjde, Henry Cavill'i yeni Superman filminin yapım aşamasında olduğu doğrulandı.Black Adam filmi hakkındaki söylenti ve sızıntılardan dolayı zaten alev almış olan fitil...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -