Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Marvel Legends Yeni Deadpool Serisi Görücüye Çıktı!

Fotoğraf: Marvel Legends

AKSİYON FİGÜR

Marvel Legends Yeni Deadpool Serisi Görücüye Çıktı!

Marvel Legends Yeni Deadpool Serisi Görücüye Çıktı!

Her ne kadar, 2018’e Black Panther serisi ile açılışı yapsak bile, neredeyse bütün Legends toplayanlar, fuarda tanıtıldığından beri, Deadpool serisini BP serisinden daha çok bekledikleri kesin.

Marvel Legends Deadpool Serisi Çıktı!

Bu hafta yurt dışındaki yerel dükkanlarda çıkmaya başlayacak olan bu güzel serimizden ilk kutulu fotoğraflar geldi. Serideki figürlerin bu fotoğraflarına kısa kısa değinmek istiyorum.

DEADPOOL:

Marvel Legends Deadpool Serisi Çıktı!

Kutu içeriği en az çıkacak olan Deadpool figürü ile karşı karşıya olabiliriz. Baf parçası olmamasını geçtim, 2 adet kılıç dışında bomboş bir kutu içeriği ile geliyor. Herhalde, Hasbro’nun bize burada vermek istediği mesaj şu: “Diğer deadpool figürlerini de alın ki bu güzelim Deadpool ekipmansız kalmasın.” Tabii firmanın bu şekilde olan resmi bir açıklaması yok, yine de bana sanki böyle bir karar aldıklarını istemesem de düşündüm.

Onun haricinde figürde sevdiğim birkaç kısıma değinmek istiyorum; Juggernaut BAF serisindeki Deadpool figürünü almamamın tek sebebi, figürün vücut anatomisiydi. Sonrasında duyurulan bu Deadpool’u görünce çok sevindim çünkü tam istediğim gibi; düzgün ve adeta çizgi romandan fırlamış gibi, yani bende çok güzel bir ilk izlenim bıraktı.

Ek olarak:

Disney ve Fox arasında gerçekleşen film ve dizi anlaşmasından sonra, belkide yakın bir zamanda beyaz perdede izlediğimiz Deadpool ve çetesini, Marvel Legends adı altında koleksiyonumuza ekleriz.

CABLE:

Marvel Legends Deadpool Serisi Çıktı!

Az önce madem kutu içeriği sonrasında ise figür ile başladık, öyle devam edelim.Deadpool’un aksine kutu içeriği olarak neredeyse hiç boşluk bırakmayan Hasbro’yu tebrik ederim. Yine son çıkan Cable figürü ile kıyaslama yapmam gerekirse, önceki Cable güzeldi ama sanki bir şeyleri eksik gibiydi ama bu bir öncekinden hem daha güzel hemde o eksiklik hissini hiç göstertmiyor. Cable’a yakışır kocaman bir silah ve yanında 2 tane yine Cable’a uyacak şekilde, havalı revolver’ı (altı patlar) ile güzel bir paket içeriği bizi bekliyor.

Ek olarak:

Geniş omuzlu ve üçgen vücutlu bu figür, benim listeme şimdiden girmeyi başardı.

DOMINO:

Marvel Legends Deadpool Serisi Çıktı!

İlk görüşte pek içim ısınmasada, çıkacak olan ilk doğru düzgün Domino figürü olduğu için belli bir öneme sahip. Eğer sizde “Legends biriktirip bütün Marvel karakterlerinden en az bir tane olmalı” diyen kolesiyoner tiplerindenseniz, bu figürü de kaçırmamanız lazım çünkü kim bilir bir daha ne zaman yeni bir Domino çıkacak.

Kutu içeriğinden çok detayları olmayan ve tek renge sahip olan 2 adet silahla birlikte baf parçamız çıkıyor.

DEATHLOK:

Daha önce, taa Toybiz serileri zamanında, Galactus baf serisinde çıkan bu abimizi, şahsen ben çok beğenmiştim. Büyük ihtimal Hasbro’da o figürü çok beğenmiş ki aynısını alıp biraz şişirip, biraz daha da cyborg benzeri bir hale getirip, eline de kocaman bir silah verip adeta paketi ağzına doldurmuşlar. Bu tarz figürlerde boya kalitesi benim için çok önemli, inşallah tanıtım görsellerindeki gibi metalik hissini gerçekte de vermeyi başarırlar.

Ek olarak:

Mermi kovanlarından yapılmış bir sarmaşık boyutunda, bir ek parçayada sahip kendisi.

X-23:

Şüphesiz, Logan filminden sonra bu karaktere olan popülerlik baya bir artmış durumda. Hasbro da düşünmüş taşınmış, seriye hangi karakteri eklesek demişler ve en sonunda yine bir Fox yapımı olan Logan’dan X-23 karakterini koymuşlar. Ve bence süper doğru bir karar vermişler. Çünkü, uzun zamandır çıkmayan bir karakter ve ilk çıktığı figüründen bugüne kadar oldukça farklılaşan bir karakter olan Lauramız artık büyüdü. Buna uygun bir figür çıkaracakları belliydi ve ben bu figürü sabırsızlıkla bekliyorum.

Ek olarak:

Kutu içeriği tam olarak gözükmese de hiç beklemediğimiz bir ek parça çıkma ihtimali var mı acaba ? (%90 yok 😀 )

PALADIN:

Kalıp, desen ve renklerini birkaç yıl önce çıkan bir figür ile aynı yaptıklarını düşündüğüm için çok bahsetmek istemiyorum bu figür hakkında.

Ama, Hasbro’ya bir mesajım var. “Artık aynı kalıplardan vazgeç lütfen.”

Ek olarak:

Marvel Legends Deadpool Serisi Çıktı!

Son çıkan, X-Force Deadpool  ile bunun tek farkı, kutu içeriği azaltılmış versiyonu olması.

He birde mavi saçma silahları ve Bafımızın kafası mevcut.

Almak isteyenler yakında amazon.com sitesine bakabilirler.

Yorumlar

Daha Fazla AKSİYON FİGÜR

To Top