Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Marvel Legends Infinity War İlk Serisinden İlk Görüntüler Geldi!

Fotoğraf: Infinity War Thanos Promo Görseli

AKSİYON FİGÜR

Marvel Legends Infinity War İlk Serisinden İlk Görüntüler Geldi!

Marvel Legends Infinity War İlk Serisinden İlk Görüntüler Geldi!

Bütün bir MCU (Marvel Film Evreni), bu yıl nisan ayında vizyona girecek olan Avengers: Infinity War filmi için 10 yıllık bir emeğin sonuna yaklaşıyorken, tabii ki de figür tarafında da en az film kadar, çıkacak film figürleri ve figür serileri içinde heyecanlandıklarını biliyorum. (ben dahil)

Geçtiğimiz gün sabah saatlerinde, aksiyon figürü camiasını çoşturan ve bir o kadarda endişelendiren bir sürü fotoğraf yayınlandı. Fotoğraflara geçmeden önce şunu da belirteyim, fotoğraflar Avustralya‘da ki Toy World isimli bir oyuncak mağazasından çekilen görüntülerdir ve Infinity War ilk figür serisinin figür fotoğraflarını içerir.

Dikkat !!! Fragmanlarda, henüz görmediğimiz bir kaç içerik figür kutularında gözüküyor. Ufaktan spoiler olabilir.

Her zaman olduğu gibi figürlerden teker teker bahsedelim.İlk olarak MCU figürlerinden detaylıca bahsetmek istiyorum.

CAPTAIN AMERICA:

Fotoğraflarda ilk olarak dikkatimi çeken 2-3 nokta var.

İlk olarak, “Kaptan Amerika” figürlerinde sevilmeyen ve koleksiyonerlerin sıkılmış olduğu figür kalıbımız yenilenmiş. Artık daha yapılı, daha da filmdekine benzer bir “Kaptan Amerika” figürümüz var. (Vücut olarak)

 

 

İkinci olarak ise, kötü ve hatta berbat diyebileceğimiz yüz detayları. Belki daha tamamlanmamış figürlerin sızan fotoğraflarıdır diye böyle gözüküyorlardır umarım, aksi taktirde cidden çoğu koleksiyoneri hayal kırıklığına uğratacaklar gibi gözüküyor ama şöylede bir şey var. Buradaki kadar olmasa da son çıkan Black Panther serisinde de, ilk çıkan görsellerden sonra, BP figüründe eleştiriler doğrultusunda güzel iyileştirmeler yapılıp, son çıkan halini almış oldu. Umarım bu figür içinde aynısı geçerli olur.

 

 

Üçüncü olaraksa sol üstte duran yeni kalkanın ilk tasarımını sanırım bu fotoğraflarda görmüş olduk.Çıkan fragmanda, Black Panther’in “Biri şu adama kalkan versin” lafından sonra böyle bir şeyin olacağını bekliyorduk ve bence hiç fena durmuyor.

 

*BAF hakkındaki detayları yazının sonlarında belirteceğim.

IRON MAN:

“Kaptan Amerika” figüründe olduğu gibi, uzun zaman sonra yeni bir demir adam figür kalıbı ile karşı karşıyayız. Her ne kadar, kutuya ilk baktığımızda biraz garip gözükse de bu figürün iyi bir eklem ve yeni yapısına sahip olduğunu düşünüyorum.

Ve tabii ki de, 2 çift değiştirilebilir el ve 2 adet ışın efekti ile geliyor. Buna ek olarak ise kutudan hiç bir baf parçasının çıkmaması da ilginç.

 

 

Legends’ın fiyat/performans olarak yapamadığı şeylerden birisi ise, demir veya metal benzeri nesnelerden oluşan karakterlere plastik veya benzeri bir madde ile dış görünüş yapmaları. Sırf bu yüzden, kendimi bildim bileli, Legends MCU “Demir Adam” figürlerine bir türlü ısınamadım. Ama bu figürde sanki bir öncekilere göre daha az bir boya kalitesi var gibi gözüküyor. Belkide sadece çekim yapılan yer ve odadaki ışıktan kaynaklı bu tarz gözüküyor olabilir. Sonuçları yakında göreceğiz.

IRON SPIDER:

Açıkcası en çok beklentimin olup, en az beğendiğim figür oldu bu seride. Çünkü, geçtim aynı kalıbı kullanmalarını neredeyse hiç bir yenilik yok. Hatta ağ atan ellerin parmaklarının yamuk olması bile eski kalıbın bir hatasıydı. En azından biraz özenilmiş bir şey beklerdim.

Çok kısa kesip şu cümle ile diğer figürümüze geçelim.

“Iron Spidey” için diğer figür firmalarını bekleyeceğim. (Bence siz de öyle yapın)

Not: BAF için alıp, satılacaklar listesine yeni bir figür daha girdi. 

PROXIMA MIDNIGHT:

Açık ara şu serideki en beğendiğim figür oldu kendisi. Gerek görünüş, gerek işçilik, gerekse de yenilik bakımından bütün beklentilerimi karşılıyor.

Thanos’un yardımcılarından biri olan “Proxima” figüründeki bir yenilik dikkatimi çekti. Eğer yanlış bilmiyorsam, Marvel Legends kadın figürlerinde ilk defa 2 noktadan katlanabilen kol eklemi görüyoruz. Bence bu baya iyi bir gelişme. Onun dışındaki eklemsel yeniliklerde gözünüzden kaçmasın.

Gelelim MCU figürü olamayan figürlerimize.

SONGBIRD:

Az önce, övgüyle bahsettiğim “Proxima” figüründen sonra, yine aynı seride olmasına rağmen eski kadın figürlerinde gördüğümüz kalıp ve eklem sistemini nedense bu figürde tekrar görüyoruz.(ahh hasbro ahh)

Onun dışında güzel olan tek bir şey görebiliyorum, oda kutunu büyük bir kısmını kaplayan, pembe kuş efekti. İyi güzelde, madem elinde böyle bir kalıp vardı. Neden en son çıkardığın “Phoenix” figürüne koymadınız yav…

TASKMASTER:

Yakın zamanda yine bir “Taskmaster” figürü görmüştük. Bu figür, son çıkandan daha güzel olmuş ama gerçektende bu seriye hiç uygun değil ve bir kaç küçük detay dışında eski figürden pek bir farkı yok. Kusura bakma Hasbro, sınıfta kaldın. (Bu arada yine aynı kalıp)

KING COBRA:

Bu figüre o kadar kızamayacağım, bildiğim kadarıyla bu karakterin ilk figürü ve her ne kadar bir kaç eski figürün toplaması gibi gözüksede en azından yeni bir kaç parça görmek beni rahatlattı. Ayrıca, acaba neden sonsuzluk eldiveni bu çok fazla tanınmayan karaktere konmuş?

MCU THANOS BAF:

Henüz BAF’ın tamamlanmış halini çok net bir şekilde göremesekde, aşağıdaki görselde az çok nasıl gözüktüğünü görebiliyoruz. Filmin yayınlanan fragmanındaki tarzına sahip olması benim çok hoşuma gitti.

Ek olarak: Legends figürlerinin ilk film evreni Thanos figürüde bu figür olacak. Her ne kadar kutulardaki parçalar çok güzel gözükmese de, en azında baf’ın birleştiğinde çok iyi olacağını düşünüyorum.

Gelişmeler oldukça, sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Görüşmek üzere…

Figürler çıktığında satın almak için: amazon.com ve bigbadtoystore.com

Comments

More in AKSİYON FİGÜR

To Top