Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

McFarlane – Texas Chainsaw Massacre | Leatherface – Erin İncelemesi!

AKSİYON FİGÜR

McFarlane – Texas Chainsaw Massacre | Leatherface – Erin İncelemesi!

McFarlane “Movie Maniac Series 7” |  Leatherface & Erin The Texas Chainsaw Massacre Remake 6’’

2004 yılında McFarlane Toys Movie Maniac Serisinin 7. halkasına bu figürleri de ekledi. Yüksek detay dışında, favori korku filmlerimden biri olan Teksas Katliamı’nın iki harika figürü geçenlerde elime geçti. Dioramalarıyla da gözleri şenlendiren bu figürlere gelin daha yakından bakalım.

McFarlane Movie Maniac Series 7 | The Texas Chainsaw Massacre - Erin Karakteri

McFarlane Movie Maniac Series 7 | The Texas Chainsaw Massacre – Erin Karakteri

Run Erin Run!

Korku sinemasındaki seksi kurbanlar olmasa kim bilir ne yapardık? Gençleri sinemaya çekmek için mi yoksa, “gözler çok şiddet gördü biraz da güzellik görsün de rahatlasın seyirci” diye mi düşünüldü bilinmez. Doğruya doğru çok işe yaradığı aşikar. Ablamızı anlatıp geçeceğim çünkü gerçekten dioraması figürün kendinden daha çok söz ettirecek vaziyette.

Erin tam anlamıyla filmdeki gibi diyebilirim. Yani abartmayayım yüzü daha iyi olabilirdi fakat vücut ve kıyafet bütünlüğü ve benzerliği mükemmele yakın. Vücudun üstünde bulunan kir ve yara efektleri yapmacık durmuyor. T-shirt’ün göbeğini bağlaması ve onun yarattığı kırışıklık harika detaylardan biri. Pantolondaki katlar ve gölgelere diyecek sözüm yok. Renk seçimleri ve aslına uygunluk on numara, beş yıldız.

Erin’in dioramasına gelirsek eğer; Tek kelimeyle sahneyi yaşatıyor. 2 ayrı boyda et askıları ve üstlerindeki makara ve kancalar inanılmaz bir kalite sunuyor. Askıların metallerine lekeler bile yapılmış. Tek eleştirim asılan dev et parçasının rengi niye o kadar cansız. (kemikli pastırma gibi) Bana göre orada bir renk tutturamama durumu söz konusu. Hani çürümüş ete de benzemiyor.(gerçekten durumu çözemedim)

Dioramanın base’i, lekeli kirli bir zemin efektine sahip ve ayrıca gider kapağı detayı da bulunan güzel bir parça.

McFarlane Movie Maniac Series 7 | The Texas Chainsaw Massacre - Leatherface Karakteri.

McFarlane Movie Maniac Series 7 | The Texas Chainsaw Massacre – Leatherface Karakteri.

Ailemizin Psikopatı “Leatherface”

Kim ne derse desin bana göre 2000’lerin başında ki Texas katliamı Remake serisi başarılıydı. Ben çok beğendim, özellikle Leatherface gerçekten iri ve korkutucu olmuştu. Maskelerine özellikle bayağa iyi çalışılmıştı.

Peki figürümüze ne kadar çalışılmış? İşte bu soruya figürün maskesinden başlıyoruz. Maskesi filmdeki haliyle %98 aynı. İzler, dikişler, doku hemen hemen her bölümüyle on numara olmuş. O tiksinç insan suratından yapılmış maske hissiyatını tamamen veriyor. TCM remake serisinde bulunan o meşhur gömlek  de unutulmamış. Fakat abimizin elinde bulunan yüzükler dikkatimi çekti. Filmde de o yüzükler var mıydı hatırlamıyorum. Hatta yoktu diyebilirim.(Hatırlayan arkadaşlar var ise bana yazsın,unutmuş olabilirim)

Bence o yüzükler olmamış. Son olarak bana göre önlük şimdiki halinden 3-4 ton daha açık renk olup, üstünde kan lekeleri olsaydı harika olurdu.

Gelelim dioramaya ; Erin’de ki gibi bir diorama sakın beklemeyin, sizi şimdiden uyarıyorum. Eski bir kapı kirişi ve kirişin iç tarafında kalan ahşap taban efektli base. Yine de sahneyi verebilmiş mi ? Bence cevap olumlu.

Benim nacizane düşüncem şu;

Erin : 4.5 puan

Leatherface : 4.7 puan

(Puanlama 5 üzerinden olup fiyat ve kalite paralelinde yapılmıştır.)

McFarlane Movie Maniac Series 7 | The Texas Chainsaw Massacre - Leatherface & Erin Karakteri.

McFarlane Movie Maniac Series 7 | The Texas Chainsaw Massacre – Leatherface & Erin Karakteri.

Yorumlar

Daha Fazla AKSİYON FİGÜR

To Top