Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Medicom Toy: Klasikleşen Ustaya Saygı Mafex; A Clockwork Orange – Alex!

Medicom Toy: Klasikleşen Ustaya Saygı Mafex; A Clockwork Orange
Fotoğraf: Medicom Toy

AKSİYON FİGÜR

Medicom Toy: Klasikleşen Ustaya Saygı Mafex; A Clockwork Orange – Alex!

 

 “We were all feeling a bit shagged and fagged and fashed, it being a night of no small expenditure.”

 

Medicom, birazdan tanıtımı olacak yeni figürü ile tarzının dışında, yeni bir heyecan katacak figür koleksiyoncuları için anlaşılan. Çünkü, bu figür klasikleşen ve bir efsane olan sıra dışı yönetmen Stanley Kubrick‘in her filmi gibi unutulmaz olan ve Anthony Burgess‘in de yer altı edebiyatının önemli eserlerinden sayılan, İngiltere‘nin şiddet dolu distopik halini anlatan A Clockwork Orange, yani kilosu 10 lira olan Otomatik Portakal‘ın baş karakteri Alex‘in figürü.

O meşhur beyaz tulumu, şapkası, bastonu ve süt içişiyle gönüllerde taht kuran Alex‘i 1971 yılında Malcolm McDowell canlandırmıştı ve Medicom öncelikle bu figürün yüzünü ve figürün bakışlarını Malcolm McDowell‘a baya baya benzetmiş. Çok da güzel olmuş. Haziran 2018 yılından itibaren bu figüre sahip olabilme şansınız olacak.

Figürün özelliklerine bakarsak eğer öncelikle birden çok alternatif suratlar görüyoruz. Sinsi bakışlı yüz ifadesi, maskeli yüz ifadesi, masun bakışlı yüz ifadesi ve hırçın yüz ifadesi… Özellikle de figür fotoğrafçılığı yapanlar için portre fotoğraf çekimi çalışmak adına bir nimet. Kolları omuzdan, dirsekten ve çok az da olsa bilekten eklemli. Kollarını sağ ve sol ile yukarı ve aşağı oynatabiliyorsunuz. Figürün gövdesi de diğer Medicom Toy Mafex figürleri gibi eklemli. Figürü karnı ağrıyor gibi pozlayabilirsiniz yani. Bacakları da her figür gibi eklemli. Aşağı ve yukarı ile sağa ve sola açabilirsiniz. Bacakları da dizler tarafından eklemli. Dizleri kırarak poz verdirebiliyorsunuz.

Figürün ayaklarındaki postallar da en ince detayına kadar işlenmiş. Gerçekçi olmuş. Bir de kollardaki dirsekler ile bacaklardaki dizlerdeki eklemlerde ince bir detay daha düşünülmüş. Buralardaki eklemleri oynattığınız zaman kötü bir görüntü oluşmaması açısından estetik bir detay eklemişler.

Figürün artısı var, eksisi yok diyebiliriz rahatlıkla. Özellikle bu filmin hayranları için çok harika bir figür. Yanında süt bardağı bile var ve o meşhur süt içme sahnesini evinizde bile gerçekleştirebilir isterseniz. Süper kahraman figürleri her zaman candır. Yerleri ayrıdır. Ama süper kahramanlar dışında underground, anti-hero ve daha sert şeyler arıyorsanız yaklaşık 16 cm ebatındaki bu figürü mutlaka en yakın bayinizden ısrarla isteyiniz.

Daha detaylı bilgi ve sipariş için bilgi almak isteyenler linkten de ulaşabilirler:

Medicom Toy: Klasikleşen Ustaya Saygı Mafex; A Clockwork Orange

Medicom Toy: Mafex; A Clockwork Orange

http://www.medicomtoy.co.jp/prod/dt/27/1/12793.html

Ürün Özellikleri:
6,30 inç (16cm)
Plastikten yapılmış
Tamamen öngörülebilir
Değiştirilebilir aksesuarlar

Kutu İçeriği:
Alex figürü
Değiştirilebilir eller
3 Değiştirilebilir yüz ifadeleri
maskelemek
Şapka
Baston
Baston (gizli bıçakla)
Bir bardak süt
Figür standı

 

 

Comments

More in AKSİYON FİGÜR

To Top