Perşembe, Ağustos 11, 2022
Ana SayfaAKSİYON FİGÜRÜMerhaba! Ben geldim! "Iron Studios - Dungeons and Dragons"

Merhaba! Ben geldim! “Iron Studios – Dungeons and Dragons”

Selam arkadaşlar,

Ben Sina ve bu benim buradaki ilk yazım olacak. Burada kendi ilgi alanlarımdan haberler, koleksiyonumdan tanıtımlar, ayrıca figür ve heykel dünyasında güncel olan bitenden haberler bulabileceksiniz.

Öyleyse hadi başlayalım. İlk konu olarak en sevdiğim ve gençliğimin çoğunu adadığım Dungeons and Dragons serisinden başlamak istiyorum. Geçen sene sitemizde de yazısı çıkmış olan D&D çizgi filmlerinin Iron Studios tarafından yapılmış figürlerini hatırlıyor olabilirsiniz. Benim gibi 80’lerin başında çocuk olup bu çizgi filmi seyretmiş olanlar için ufak bir heyecan yaratmıştı. Iron Studios’un eski anıları geri getirdikleri için aslında mutlu oldum ve tüm figürler bir araya geldikleri zaman fenada gözükmüyordu bir diorama olarak, keşke birde hepsini beraber satıyor olsalardı.

Tabii hepsini topladığımda bile bu çizgi film karakterleri bana D&D’nin asil verdiği hissi veremezdi. D&D dünyası o çizgi filmden çok daha farklı bir şey idi her zaman, ben de kitaplarını okuyup oyununu oynamaya başladıkça bu dünyayı keşfetmekten çok keyif aldım. 80’lerden bu yana D&D çok değişti; kuralları olsun, içerikleri olsun her yönde gelişti.

Zamanında Baldurs Gate

ve Ice Wind Dale ile dijital ortamda da popülerlik sağlamış, hatta D&D dünyasına o oyunlar sayesinde tanıyan birçok kişi olmuştu. Bu ara tekrardan popüler olmaya başlamış olması da kimseden kaçmamıştır sanıyorum. Son çıkan besinci serisi en çok satış yapmış olan ürünleri olabilir herhalde, bu da bu popülerliğinin geliştiğini gösterebilir.

Bu da Hasbro’nun gözünden kaçmamış olsa ki, yeni figürler üzerinde çalışıyorlar. Bunu büyük ihtimalle ilk bilenlerden olacaksınız, ilk yazım için bu ufak sırrı paylaşmak isterim sizlerle. Şimdilik bildiğim kadarıyla yeni figürler arasinda Baldur’s Gate oyunu ve çizgi romanlarından da sevilen Minsc karakteri ve hamster’ı ile Beholder ve Mind Flayer gibi D&D evreninde çokça gördüğümüz yaratıklar da olacak.

Bunun yani sıra beni en çok heyecanlandıran, birçok kitabını okuduğum, oyunlarda karşıma çıktığında hani olur ya bir partide beklemediğiniz bir anda çok yakın arkadaşınızı görünce yaşadığınız heyecanı anımsatan Drizzt Do’Urden ve minik panteri Guenhwyvar’ı da yapacaklar.

Bu figürlerin boyut ve görünüm olarak Hasbro’nun Star Wars Black Series dioramalari boyutlarında olmasını bekliyorum ve sabırsızlanıyorum gerçekten. Şu anda Hasbro bunlar için halen planlar yapmakta, yani ne zaman çıkartacaklar ve figürler nasıl olacaklar hep beraber bekleyip göreceğiz.

BENZER HABERLER

Sentinel: Marvel Comics- Loki Fighting Armor Figürünü Duyurdu!

0
Sentinel, karakterlerin Iron Man tarzı zırhlarının yer aldığı Marvel Fighting Armor serisine yeni figürler eklemeye devam ediyor. Son duyurdukları figür ise MarvelComics - Loki...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Mighty Thor: Love & Thunder Aksiyon Figür İncelemesi

0
Figürcünün Seyir Defteri'nde bugün! Dreamers'ın bize yolladığı Hasbro Marvel Legends - Thor: Love & Thunder serisine devam ediyoruz! Serinin en beğendiğim figürlerinden birisi Mighty Thor...
- Reklam -