Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Mezco: Ash From Evil Dead 2 ile Efsanelere Saygı!

Mezco: Ash From Evil Dead 2 ile Efsanelere Saygı!
Fotoğraf: Mezco

AKSİYON FİGÜR

Mezco: Ash From Evil Dead 2 ile Efsanelere Saygı!

“After all, I’m a man and you’re a woman… at least last time I checked. Huh huh.”

Efendiler, daha yeni bir Mezco figür duyurusu yapmışken Mezco yeni bir bomba daha patlattı. Hem de efsanelere saygı niteliğinde bir bomba patlattı. Durduramıyoruz bunları. Ürettikçe üretiyorlardı. Tasarladıkça tasarlıyorlardı. Piyasaya sundukça sunuyorlardı.

Efendiler, bu yazımızda da 80’li yıllarda döneminin önemli kült filmlerinin arasına girmiş olan bir efsane serisinden bahsedeceğiz. Daha doğrusu bu efsanenin figüre dönüşmüş halini. İlki 1981 yılında çıkmasına rağmen ülkemizde 1984 yılında vizyona giren ‘The Evil Dead‘, ikincisi de 1987 yılında çıkmasına rağmen ülkemizde 1988 yılında vizyona giren ‘Evil Dead 2‘, üçüncüsü 1992 yılında çıkmasına rağmen 1993 yılında ülkemizde vizyona giren ‘Army of Darkness‘ ve son olarak da 2015 yılında bütün dünyada aynı anda dizi olarak yeniden hayatımıza giren ‘Ash vs Evil Dead‘ ile Bruce Campbell‘in efsanevi performansı artık herkes kendi evinde Mezco sayesinde gerçekleştirebilecek.

Gelelim figürümüze. Mezco her zamanki gibi bu figürü de en ince ayrıntısına kadar ve birebir gerçekçiliği ile tasarlayıp üretmiş. Bruce Campbell‘in suratından daha gerçekçi diyebiliriz figürün suratları. Suratlar demişken figürün üç adet suratı mevcut. Birincisi, yüzü kan içinde olan Ash suratı. İkincisi, yarasız ve kansız olan ve cool takılan Ash suratı. Üçüncüsü de içine Şeytan kaçmış öfkeli surat ifadesi. Figürün eklemleri gelirsek eğer kollar, omuzdan eklemli, Aşağıya, yukarıya, ileriye ve geriye doğru hareket etmektedir. Ayrıca dirseklerde de eklem mevcut. Zaten olmazsa olmazdı. 

Figürün gövdesinde eklem yok. Yani gövdeyi belden hareket ettiremiyorsunuz. Bacaklarda da eklem mevcut ama kısıtlı. Çünkü, figürün pantolonu bunu biraz kısıtlıyor. Dizlerde de eklem var. Onlar da kısıtlı hareket kabiliyetine sahip. Ayak bileklerinde de gene kısıtlı bir eklem mevcut. Diğer yandan da figürün dış görünüşü de mükemmel. Bir kere figürün gömleği de pantolonu da birebir gerçek kumaştan. Dikiş izleri bile detaylıca yer alıyor. Gerçek deriden bir minik kemeri de pantolonunda ayrıca. Gömleğinin bir kısmı savaştan çıkmış gibi yırtık. Yırtık kısmının olduğu tarafta Ash abimizin yaralı sytle izlerini göreceksiniz. Tırnak ve yara izleri de gömleğin yırtık kısmının olduğun yerde mevcut.

Aksesuar:

28’den fazla eklem noktasına sahip beden
Üç (3) adet kafa
– “kahraman”
– “Şaşkın ifade”
– “Deadite Ash”
El boyaması işçilik
Yaklaşık 17 cm boyunda
Beş (5) değiştirilebilir el
Bir (1) çift yumruk (L & R)
Bir (1) av tüfeği tutan el (L)
Öldürücü bir el kitabı (L)
Bir (1) elektrikli el al (R)
KOSTÜM:
Ayrıntılı kumaş gömlek
İş takım pantolonları
Heykel koşum takımı
Iş çizmeleri
AKSESUARLAR:
Öldüren Bir (1) Kitap
Elden çıkarılmış el (1) adet
Bir (1) adet Deadit kafa koptu
Bir tane (1) pütürlü tabanca

Figürün siparişi Ekim 2018 tarihinde başlıyormuş.

Daha detaylı bilgi almak için:

https://www.mezcotoyz.com/one-12-collective-ash-evil-dead-2

Comments

More in AKSİYON FİGÜR

To Top