Salı, Mart 21, 2023
Ana SayfaAKSİYON FİGÜRÜMezco One:12 Collective Diabolik Figürü!

Mezco One:12 Collective Diabolik Figürü!

Mezco One:12 Collective Diabolik Figürü!
Mezco One:12 Collective Diabolik Figürü!

Mezco Toyz, İtalyan çizgi roman karakteri Diabolik‘in figürünü ön-siparişe açtı!

Diabolik, 1962 yılında Angela ve Luciana Giussani tarafından yaratılmış, İtalyan çizgi romanında anti-kahraman sayılabilecek bir çizgi roman kahramanıdır. Genellikle suçlulardan çalan işinde usta bir hırsız olan Diabolik, Kimya, mekanik ve bilgisayar gibi pek çok bilim dalında geniş bilgisi vardır. Ana akım çizgi romanların dışında figürler çıktığı zaman bundan büyük keyif alıyorum.

Mezco Toyz, Mezco One:12 Collective serisine bu güzel karakteri dahil etmiş durumda. Figür karaktere olan benzerliği anlamında başarılı sayılır. 30’dan fazla hareket noktasına ve yakşalık 17 cm ebata sahip.

Mezco One:12 Collective Diabolik Figürü!
Mezco One:12 Collective Diabolik Figürü!

Sadece gözlerini görebildiğiniz simsiyah suiti ile birlikte aksesuar olarak: Gece görüş gözlüğü, saat, duvara ve camlara tırmanmak için vantuz aparatları, iki adet fırlatılabilen bıçak ve bir adet hançer, bir adet elmas ve imparatorluk hazinesinden oluşan parçalar geliyor. Ayrıca değiştirebilen elleri de unutmamak lazım.

Şuanda web sitelerinden ön-sipariş edebilirsiniz. Haziran ayında koleksiyonlarınıza katılacak figür. Satıl fiyatı ise $80.

[foogallery id=”17076″]

Ek bilgi:

Diabolik pervasız ve işinde usta bir hırsızdır. Genellikle suçlulardan çalar (ve gerekli olursa öldürmekten de hiç çekinmez, çok çok ender olarak da masum insanlardan veya polis öldürdüğü vardır), rakiplerini şaşırtmak için kullandığı pek çok gerçekçi maske kullanır ve farklı kimliklere bürünür.

Kimya, mekanik ve bilgisayar gibi pek çok bilim dalında geniş bilgisi vardır. İlk asyılarında Diabolik biraz daha kötü adam karakterindeydi. Amaçlarına ulaşmak için insanları öldürürken hiç tereddüt etmezdi. Daha sonraki yıllarda biraz “Robin Hood” karakterine bürünüp özellikle suçlulardan çalarken gösterildi ve serinin şiddet ve ahlaka aykırılık dozu yumuşatıldı.

Diabolik bir yetimdir ve bütün suç yöntemlerini öğrendiği bir çetenin saklanma yeri olan bir adada yetişmiştir. Çetenin liderini de kendisi öldürmüştür. Diabolik’in asıl ismi seride hiç geçmez. İsmini yetiştiği adadaki kara bir panterden almıştır. Serinin 3. sayısından itibaren Diabolik’e sevgilisi Eva Kant eşlik eder, seri ilerledikçe rolü gittikçe artar.

Figürcünün Seyir Defteri
Figürcünün Seyir Defterihttps://www.figurcununseyirdefteri.com
Selamlar, bu oyunun bölüm sonu canavarı benim. =)
BENZER HABERLER
Gentle Giant LTD: Gentle Giant Book of Boba Gamorrean Guard

Gentle Giant LTD: Gentle Giant Book of Boba Gamorrean Guard

0
Gentle Giant LTD, Gentle Giant Book of Boba "Gamorrean Guard" heykelini duyurdu! Diziyi izleyenler hatırlayacaktır; Boba Fett, Hutt Jabba'nın suç imparatorluğunu devraldığında, Bib Fortuna'yı dağıtarak,...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -