Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Mezco’dan Korkunun Bebek Olmuş Hali Geliyor: The NUN!

Fotoğraf: Mezco

AKSİYON FİGÜR

Mezco’dan Korkunun Bebek Olmuş Hali Geliyor: The NUN!

The NUN

The NUN

Mezco‘dan yeni bir bomba daha geliyor. Süper kahraman figürleri dışında alternatif arayanlar için ilerleyen dönemlerde çıkacak olan sevimli hanım kızımız The Nun var. Bu hanım kızımız, sevimli olduğu kadar da samimi ve içten birisidir. İnsanlarlar da içli dışlı olmaya bayılır.

The Conjuring filmi ile herkesin hayatına giren ve Bonnie Aarons‘un mükemmel performansı ile kendisine birçok hayran kitlesi edinen The Nun, şimdi de Mezco ile figür sevenlerin hayatına girmeye hazırlanıyor. Bir figür koleksiyoncusu olarak bu figürle aynı odada yatmak zor olur gibi geliyor bana ama tabii sevenler için başka.

Öncelikle Mezco, bu figürü bir figürden çok bez bebek modeline daha yakın çıkartıyor aslında. O yüzden her ne kadar korkunç olsa da gayet sevimli bir görüntüsü olmuş. Figürün boyutu da standardın biraz üstünde yapılmış. 10 inç olarak uygun görülmüş. Ortalama olarak 24-25 cm gibi bir ebada denk geliyor.

Figürün üstündeki kıyafetler gerçek kumaştan ve üstündeki haç da tabii ki plastik değil. Bu açıdan gene her zamanki gibi gerçekçi olmuş. Ön siparişi de Haziran 2018‘den itiraben başlanacağını da duyurmuşlar siteden. Ön sipariş vermek isterseniz eğer bu linkten de erişim sağlayabilirsiniz:

Ürün Link: https://www.mezcotoyz.com/living-dead-dolls-presents-the-nun

 The Conjuring 2,

The Conjuring 2,

Filmi hatırlatalım biraz:

Korku Seansı 2 veya İngiliizce adıyla The Conjuring 2, James Wan’ın yönetmenliğini yaptığı ve 2013 yılında çekilen Korku Seansı‘nın devamı niteliğindeki 2016 ABD yapımı doğaüstü korku filmidir. 40 milyon dolar bütçeli serinin ikinci filmi, 320 milyon dolar hasılat elde etti ve ilk filmi geride bıraktı. Ayrıca film imdb sitesinde 118.820 kişinin oyları ile 7.5’lik bir imdb puanı aldı.

Filmde serinin birinci filmindeki Lorraine Warren’ın yaşadığı ve etkisinde kaldığından bahsedilen olay anlatılmaktadır, yani film serinin ikinci filmi olsa da birinci filmden eski bir tarihte geçmektedir. Filmde çocukları ile birlikte yaşayan bir annenin başından geçen esrarengiz olaylar anlatılmaktadır.

Aynı anda Lorraine Warren’de bazı rüyalar görmektedir. Rüyasında adını ileride öğreneceği şeytani bir varlık ile mücadele etmektedir, başta bunun sadece bir rüya olduğuna inanmak isteyen Lorraine Warren ilerleyen zamanlarda bunun hiç de böyle olmadığını anlayacaktır, gördüğü şeytani varlık onu kendi evinin içinde ziyaret edecektir. Bu şeytani varlık çocukları ile yaşayan annenin kızına yani Janet’ede bulaşmıştır. Yaşadıkları evin eski sahibinin ruhunu kullanarak Janet’i tamamen ele geçirmeye çalışan bu şeytani varlığa Ed ve Lorraine Warren dur demeye çalışacaktır.

 

 

Yorumlar

Daha Fazla AKSİYON FİGÜR

To Top