Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Neca, “IT Pennywise” figürünün parçalarını paylaştı!

IT - 2017

AKSİYON FİGÜR

Neca, “IT Pennywise” figürünün parçalarını paylaştı!

We all float down here…

NECA - Pennywise Aksiyon Figür Parçaları

NECA – Pennywise Aksiyon Figür Parçaları

Geçtiğimiz yılın en çok beklediğim filmlerinden birisi hiç şüpesiz ki Stephen King’in 1986 yılında yayınlanmış aynı isimli romanından uyarlanan, ilki 1990’da vizyona giren “IT” filmiydi. Çocukken de korku-gerilim filmlerini çok severdim şimdi de öyle.

Çocukluğumuzun özellikle bizim neslin en önemli korku karakterlerinden birisiydi Pennywise. Yeniden çekilen versiyonu da benden tam not almıştı.

Bildiğiniz gibi geçenlerde Neca, IT Pennywise figürünü duyurmuş ufak bir fotoğrafla biraz detay verip biz Neca ve IT severleri heyecana boğmuştu. Şimdide Pennywise’ın parçalarının bulunduğu bir fotoğraf paylaştılar.

Fotoğraftan anladığımız kadarı ile figürümüz 3 kafa ve bolca aksesuar ve bol eklem ile gelecek. Özellikle 3 farklı kafa şahsen beni epey bir heyecanlandırdı ki bu sanıyorum ki ultimate versiyonuna ait. Tam bir bilgi de düşülmemiş. Yine anladığımız kadarı ile değiştirebilen eller mevcut ve tabi ki olmazsa olmaz balonumuz. =)

Umarım en kısa zamanda Türkiye’de satışta olduğunu görürüz. O zamana kadar gelen haberleri sizle paylaşacağız. takipte kalınız efenim… =)

IT Filmi Hakkında:

O (orijinal adı: It, ekranda gösterilen adıyla It: Chapter One)[a]Stephen King‘in 1986 yılında yayınlanmış aynı isimli romanından uyarlanan, 2017 çıkışlı Amerikan yapımı bir doğaüstü korku filmiAndrés Muschietti tarafından yönetilen filmin senaryosu Chase Palmer, Cary Fukunaga ve Gary Dauberman yazıldı. İki filmden oluşacak bir serinin ilk filmidir. Filmde, kurbanlarının korku ve fobilerini sömürerek dehşete düşüren “O” isimli bir varlığın, korkunç yollarla terörize ettiği 7 küçük çocuğun hikâyesi anlatılmaktadır. Roman, daha önceden 1990 yılında yayınlanmış aynı adlı bir minidiziye de uyarlanmıştı.

Filmde O’yu Bill Skarsgård, Bill Denbrough karakterini ise Jaeden Lieberher canlandırdı; yardımcı oyuncular olarak ise Jeremy Ray Taylor, Sophia LillisFinn Wolfhard, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs, Jack Dylan Grazer ve Nicholas Hamilton filmde yer aldı.

Güney Ontario‘da çekilen filmin temel çekimleri, 27 Haziran 2016 tarihinde Kanada‘nın Riverdale, Toronto şehrinde başlamış ve 21 Eylül’de sona ermiştir. Port Hope ve Oshawa çekimlerin gerçekleştiği, Ontario’da bulunan diğer yerlerdir. New Line CinemaVertigo EntertainmentLin Pictures ve KatzSmith Productions tarafından üretilen film, Warner Bros. Pictures aracılığıyla dağıtıldı.

O galasını Los Angeles‘da 5 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirdi, 8 Eylül 2017 tarihinde ise ABD’de sinemalarda gösterime girdi. Gösterime girdikten sonra çok sayıda gişe rekoru kırdı, dünya çapında 698 milyon dolar hasılat elde etti ve böylece tüm zamanların en çok hasılat yapan korku filmi oldu. Eleştirmenlerden oldukça olumlu yorumlar aldı; oyuncu performansları, yönetmenlik ve romana sadık kalması yönüyle övüldü ve birçok eleştirmen tarafından en iyi King uyarlamalarından birisi olarak gösterildi.

Devam filminin 6 Eylül 2019 tarihinde gösterime girmesi bekleniyor.

Comments

More in AKSİYON FİGÜR

To Top