Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Neca: “IT, 1990 Pennywise” Ultimate Figürünü Duyurdu!

Neca: "IT, 1990 Pennywise" Ultimate Figürünü Duyurdu!
Fotoğraf: Neca

AKSİYON FİGÜR

Neca: “IT, 1990 Pennywise” Ultimate Figürünü Duyurdu!

 See you in your dreams! Oh, come back anytime. Bring ya friends!

Neca: "IT, 1990 Pennywise" Ultimate Figürünü Duyurdu!

Neca: “IT, 1990 Pennywise” Ultimate Figürünü Duyurdu!

Neca yine yaptı yapacağını! Haberin girişinden de anlayacağınız gibi yine beni inanılmaz heyecanlandıran bir figür haberi geldi Neca’dan. Biliyorsunuz bu hafta New York Toy Fair var ve ardı ardına yeni figür haberleri geliyor! Daha önceki haberlerimiz de Neca’nın IT’in 2017 yorumu olan sinema filmindeki Pennywise karakterini yapacağını duyurmuştuk.

Bugün aynı filmin 1990 yılındaki versiyonuna ait görseller geldi! 7 inch ebatındaki figürümüz Tim Curry‘in canlandırdığı “Pennywise” karakterine ait. Ultimate olarak çıkacak figür oldukça detaylı gözükmekte. Özellikte yüzündeki boya işçiliğini çok beğendim. Bununla birlikte 3 adet farklı değiştirilebilir kafaya, farklı canavar ellere kağıt gemi ve balonlar ile geliyor.

Neca: "IT, 1990 Pennywise" Ultimate Figürünü Duyurdu!

Neca: “IT, 1990 Pennywise” Ultimate Figürünü Duyurdu!


Gerçekten hem 1990 hem de 2017 versiyonunu istiyorum! En kısa zamanda bütçe komisyonu toplansın! Çalsın davullar, patlasın balonlar! =)

Teslimat Tarihi: Ağustos 2018

PENNYWISE - 1990

PENNYWISE – 1990

Film Hakkında:

O (Pennywise Dans eden Palyaço ya da Bob Gray olarak da bilinir), Stephen King’in 1986 yılında çıkan korku romanı O’nun baş karakteridir. Karakter, Maine’deki Derry kasabasında (King tarafından oluşturulmuş kurgusal bir kasaba) yaşayan çocukları, her yirmi yedi yılda yetişkinler tarafından görülemez bir şekilde çeşitli güçler kullanarak avlayan bir varlıktır.

King, 2013’te verdiği bir röportajda, Pennywise karakterinin çocukları “dünyadaki her şeyden daha fazla” korkutanın palyaço olduğunu düşünmesinden geldiğini belirtti. Ayrıca web sitesinde, O’nun gerçek formunu çocuk masalı Three Billy Goats Gruff‘da bulunan bir trole benzeterek oluşturduğunu ve yerel kanalizasyon sisteminde yaşayan bir yaratık olarak tasarladığını açıkladı. Popüler kültürün en korkunç palyaçolarından biri olarak gösterilmektedir

O romanda ölümsüz bir varlık olarak tarif edilmiştir. Kara Kule serisinde de yer alan Maturin’in (Kaplumbağa) düşmanıdır ve her ikisi de “Macroverse” adı verilen evrenden gelmektedir. Gerçek adı bilinmemektedir, ancak kitapta gerçek adının Bob Gray olduğunu iddia etmektedir. Çocuklar arasında en çok “O” ve “Pennywise Dans Eden Palyaço” olarak tanınmaktadır.

Dünya’ya geldikten sonra, bir kerede yaklaşık 27-30 yıl boyunca uyur. (İlk kez 1715’te uyandı.) Uyandıktan sonra kaos yaratıp, özellikle çocukların korkusuyla beslenir. Gerçek görünüşü insanlar tarafından algılanamasa da bir şekildeğiştiren olduğu için farklı formlara girip herhangi bir çocuğun en kötü korkularını şekillendirebilir. Çocukları avlamakta kolay olduğu için en çok palyaço formunu kullanır. Ona göre “korkmuş etin tadı daha lezzetlidir”, bu yüzden kurbanları öldürmeden önce korkutur.

 

 

 

Yorumlar

Daha Fazla AKSİYON FİGÜR

To Top