Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Neca, Marvel Classics 1/4 ölçekli Daredevil figür fotoğraflarını paylaştı!

The Marvel Classics Daredevil
Fotoğraf: Neca

AKSİYON FİGÜR

Neca, Marvel Classics 1/4 ölçekli Daredevil figür fotoğraflarını paylaştı!

The Marvel Classics Daredevil

The Marvel Classics Daredevil

 

You can do anything if you’re not afraid…

Neca, 1/4 ölçek figür yelpazesini Daredevil ile genişletmeye devam ediyor! Dün itibari ile Daredevil figürünün kutu tasarımlarını facebook sayfaları üzerinden paylaşmışlardı.  Bugün ise figürün kendisini paylaştılar. Daredevil benim favori kahramanlarımdan birisi olmasa da çizgi romanlardan bir sempatim var kendisine.

Neca, 1/4 ölçekli figürlerde çoğunlukla olduğu gibi yine hiç fena olmayan bir iş çıkarmış. Figürün boya uygulaması ve yüz detayları oldukça hoşuma gitti. Özellikle yüz detayları inanılmaz iyi. Sakallarından tutunda çene yapısına kadar nefis bir iş var. Ayrıca yüzü ise bana Johnny Depp’i anımsattı. =)Daha önce kutu üzerinden yine gördüğümüz kadarı ile aksesuarları arasında değiştirilebilen eller de mevcut. Ayrıca tabi ki dövşürken kullandığı silahı da mevcut. İşin en güzel kısmı 2 kafa ve ayrıca maskeye de sahip olması.

Son zamanlarda yaptıkları kutu tasarımları gerçekten hoşuma gidiyor. Daredevil kutu tasarımıda nefis olmuş bence. Renk tercihleri olsun, tipografisi olsun. Giderek daha da keyifli hale geliyor. Özellikle kutuları benim gibi atmayıp saklıyor ve bir şekilde gözünüzün önünde tutuyorsanız sizi çok mutlu edecektir. =) Şahsen beni ediyorlar ahah!

1/4 Koleksiyoncuları için gerçekten yine “must have” tadında bir iş çıkartmış Neca.  Tez zamanda ülkemizde görmek istiyoruz. =)

Daredevil

Daredevil

Kimdir Daredevil diyenler için:

Daredevil bir Marvel karakteridir. Gerçek adı Matthew Murdock olan Daredevil, gündüzleri avukatlık yapmaktadır. Geceleri ise Daredevil karakteriyle suçlularla mücadele eder. Baş düşmanı, babasını öldürten Kingpin‘dir. Matt, 9 yaşında gözlerine kör bir adamı kurtarırken radyoaktif madde dökülmesiyle kör olmuştur.

Fakat bunun karşılığında diğer 4 duyusu güçlenmiştir. Ayrıca kulakları radar olarak görev yapmaktadır. Chaste örgütünün başında olan Stick tarafından eğitimiştir. Önce siyah, sonra sarı,sonra kırmızı, en son da siyah (Shadowland) kostüm giyer. Yeri geldiği zaman mınçıka olan bastonuyla savaşır. Babasının istediği gibi avukat olmuştur, fakat sakin ve beladan uzak bir hayatı tercih etmeyip bu güçlerini kötülüklere karşı kullanır.

 

Comments

More in AKSİYON FİGÜR

To Top