Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

New York Toy Fair 2018: Marvel Legends Yağmuru!

New York Toy Fair 2018: Marvel Legends Yağmuru!
Fotoğraf: Marvel Legends

AKSİYON FİGÜR

New York Toy Fair 2018: Marvel Legends Yağmuru!

New York Toy Fair 2018: Marvel Legends Yağmuru

Hiç şüphe yok ki, 2018 New York Oyuncak Fuarı’nın en fazla yeni ürün tanıtan ve sunan firması, Hasbro’nun Marvel Legends serisinin yeni figürleri, başlıkta da gördüğünüz gibi, yağmur gibi gündeme düştü.Başta ben dahil olmak üzere, hemen hemen, her Legends koleksiyoncusu’nun aklında tek soru işareti var.

“Hangisini, nasıl ve hangi parayla alıcam ?”

Bütçe planlaması önemli diyerek, bu konuya daha sonra değineceğimizi belirtiyorum. Asıl konumuz fuarda tanıtılan onlarca yeni figür!

NOT: Bu yazıdaki tüm seri ve özel figürlere, önümüzdeki günlerde, teker teker, detaylı yazılar gelecek takipte kalın 🙂

 

Öncelikle kimsenin beklemediği ama Hasbro’nun adeta “BAM”  diye önümüze fırlattığı, MCU10.Yıl figürlerinin tamamı.

 

MCU 10.YIL ÖZEL FİGÜRLER:

Herhalde, görünüş olarak olarak her koleksiyonerden geçer puan almış olan, 10.yıl özel figürleri hakkında diyebileceğim en önemli şey, bugüne kadar çıkmamış olan MCU filmlerinin düşman karakterlerinin çoğu bu seri ile birlikte satışa çıkacak ve ne kadar desem az ama, hepside mis gibi gözüküyor.

 

DİĞER YENİ MCU FİGÜRLERİ:

Fazla söze gerek yok, çok kaliteli duruyorlar.

 

APOCALYPSE BAF SERİSİ:

Yanlış hatırlamıyorsam, serinin çoğu figürü geçen sene duyurulmuştu ve bir kaç sızıntı görüntüden başka bir şey yoktu. Ama artık elimizde, orijinal tanıtım görselleri ve fuarda çekilmiş canlı canlı görüntüler var. (Detaylar özel yazımızda gelecek)

X-Men severlerin kaçırmaması gereken ve bence Legends figür döneminin, altın çağında duyurulan bu seriyi almadan geçmeyin!

 

PKDR (PENI PARKER) BAF SERİSİ:

BAF figürü, hiç beklenmeyen bir karakter olmuş ama yinede ilgiyi çekmeyi başardı. Bu seriden anladığımız kadarıyla, genel olarak, Legends firması bize adeta şunu diyor: “Örümcek Evrenini toplasanıza!” Ve bu gibi gelişmeler serinin önemini bir kat daha arttırıyor.

 

MONSTER VENOM BAF SERİSİ:

Venom‘un 30.Yıl dönümü olması nedeniyle, gerek çizgi romanlarda, gerekse beyazperde de çalışmalar yapan Marvel, en sonunda karaktere yakışır bir figür seriside yapmış. Ben çok sevdim, henüz BAF’ı göstermemiş olsalar da umarım orijinal ve kaliteli bir “Monster Venom” görürüz.

 

SAURON BAF SERİSİ:

Venom‘daki gibi, yeni filmi bu yaz beyaz perde de olacak olan Deadpool için çıkartılan bu seride, çoğu koleksiyonere göre gereksiz görülen bir seri oldu. İçerisinde çok gerekli figürler olduğu kadar, bir o kadarda gereksiz figürler var diyebilirim. BAF ise tam bir tartışma konusu.

 

WALMART ÖZEL FİGÜRLERİ:

Hasbro, özel olarak’da çıkarsa sonunda, Fantasik Dörtlü ekibimizin son üyesi ve onların biricik kankasını da duyurdu ve benim en beğendiğim ve beklediğim figürler arasına girdiler. Umarım alabileceğimiz platformlara gelir de, koleksiyona ekleyebiliriz.

 

YENİ ÇİZGİ ROMAN FİGÜRLERİ:

Sonunda, deyim yerindeyse “BAD ASS” bir Wolverine figürümüz, motoruyla birlikte yola çıktı, son hız geliyor! Diğerlerini pek beğenmesem de, illa ki onlarında alıcısı olacaktır.

 

Bu figürleri çıktığı zaman almak için gözleriniz amazon‘da olsun.

Her bir, seri ile ilgili güzel yazılar yakında, Figürcünün Seyir Defteri‘nde!

Comments

More in AKSİYON FİGÜR

To Top