Salı, Mart 28, 2023
Ana SayfaÇİZGİ ROMANOkumanız Gereken 5 DC Çizgi Romanı

Okumanız Gereken 5 DC Çizgi Romanı

Merhabalar! Yine bir çizgi roman listesiyle sizlerle birlikteyim^. Bu listede okumanızı önerdiğim DC Comics‘in kült çizgi romanlarını listeledim. DC gibi devasa bir evrenin külliyatından belli başlı çizgi romanlar seçmek elbette çok kolay ancak her okuyucuya dokunabilecek olanları aralarında seçmek zor. Bu listede tam olarak bunu yapmaya çalıştım. Yeni eski tüm okuyucuların okurken zevk alabilecekleri çizgi romanları sizler için derledim. İyi okumalar dilerim.

 

1. Superman: Red Son

Superman: Red Son, Superman’in Smallville Amerika’ya değildi bugünün Rusya’sı o zamanın Sovyetler Birliği’ne düşmüş olduğu bir evrende geçmekte. Bu hikaye Süpermen’e yepyeni bir başlangıç ve motif sağlıyor. Mark Millar, bu eserinde sadece Superman’in değil Dünya’nın sovyetler’in demir yumruğu altında nasıl bir hal alabilecek olduğunu konu almakta.

 

2. Batman Year One

Batman Year One, Bruce Wayne’in ailesinin ölümünden sonraki hayatından Batman olarak Gotham’daki ilk yılını ele almakta. Bu eserde sadece Bruce’u daha yakından tanıyıp psikolojisini anlamıyoruz, bunun yanında yozlaşmış Gotham ve polis departmanında neler olup bittiğini de detaylıca öğreniyoruz. Batman’in orijinini Altın Çağdan sonra tekrar ele alan bu eser her Batman hayranının okuması gereken bir hikaye.

Batman – Year One: Τα πρώτα φτερουγίσματα της νυχτερίδας - The Director's Cut

 

3. Identity Crisis

Ligin üyelerinden biri Ralph Dibny yani Elongated Man‘in eşi Sue Dibny’nin öldürülmesi üzerine çıkan karmaşa lig üyelerinin gizli kimlikleri için endişe duymaları ve bir takım ihanet ile dolu olan bu hikaye okurlara kahramanların taktıkları maskeleri kendilerini değil başkalarını kendilerinden korumak için taktıklarını gözler önüne sürüyor. DC tarihinin en önemli olaylarından olmakla beraber Brad Meltzer’ın Magnus Opum’udur.

Identity Crisis: 9 Things It Got Right (And The 1 Big Thing It Didn't)

 

 

2. Batman Hush

Listemize bir diğer Batman hikayesiyle devam ediyoruz. Batman Hush, Jim Lee ve Jeph Loeb‘in kaleminden kült bir çizgi roman olmakla beraber Batman’i bugün bildiğimiz haline getirmekte mihenk taşı görevi gören bir hikayedir. Hush isimli kötünün Gotham’a korku salmasıyla Catwoman ve Batman’in ilişkisinin daha sıkı bir hale gelip eski Robin, Jason Todd‘un Red Hood olarak geri dönmesiyle aksiyon dram ve gizem dolu bir hikaye bulunmakta karşımızda.

Cast και πρώτη ματιά για την ταινία "Batman: Hush"

 

 

1. Flash Emergency Stop

Grant Morrison ve Mark Millar’ın elinden çıkan Flash Emergency Stop, Wally West’in gelecekten gelen kendinin cesedini bulmasıyla başlar. Wally’nin kendi ölümünü durdurabilmesi için yalnızca sayılı saatleri vardır. Lanetli bir ruhun Flash’a olan öfkesinin bir sonucu olan bu cinayeti engellemek için Wally diğer Speedsterlar Jay Garrik ve Impulse’ın yardımına sığınır. Zamanda yolculuk Speed Force ve daha nice Flash’ı diğer kahramanlardan ayıran fiziki olaylarla Emergency Stop es geçilmemesi gereken bir hikaye.

The Flash: Emergency Stop – Multiversity Comics

 

 

Umarım listede size hitap eden hikayelere yer verebilmişimdir. Sizi DC  evrenine daha hakim kılabilecek bu hikayeleri okurken aldığım zevki umuyorum ki siz de alabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Godspeed!


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

BENZER HABERLER

FSD Öneriyor: Favori Oyunlarımız!

0
Selamlar sevgili FSD ahalisi! Hatırlayanlarınız varsa eskiden yazarlarımızla birlikte favori filmlerimizi, dizilerimizi vs içeren listeler yazardık burada. Birden bu yazılar aklıma geldi ve yeni...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -