Salı, Mart 28, 2023
Ana SayfaAKSİYON FİGÜRÜQueen Studios'un 1/6 Hamlesi ve Yeni Ürünleri

Queen Studios’un 1/6 Hamlesi ve Yeni Ürünleri

Selamlar sevgili FSD okurları. Keyifler nasıl? Bildiğiniz gibi müthiş kalitesiyle ürettikleri heykellerle tanınan Queen Studios, 1/6 ölçekli figürler üreteceğini duyurmuştu. InArt adını verdikleri bu seriden şimdiye kadar 3 figür duyuruldu. Bunlardan ilki Dark Knight filminden Joker olmuştu. Diğeri ise Gandalf. Ve sonuncu figürü de geçtiğimiz günlerde duyurdular.

Önce duyurulan üçüncü figür olan IT filminden Pennywise figürüne bir bakalım. Ardından Queen Studios’un gidişatı hakkında da bir iki laf etmek istiyorum.

 

Queen Studios: IT – Pennywise

Queen Studios’un 1/6 başarısını Joker ve Gandalf figürlerinde gördük. Bu kez bu kaliteyi Pennywise karakterine taşıyorlar.

Premium Edition (A), Premium Edition (B) ve Deluxe Edition olmak üzere üç farklı versiyon ile çıkış yapacak olan figürün saçları da Gandalf’da olduğu gibi sentetik saçtan yapılıyor. Joker figürünün sadece 1000$’lık versiyonu gerçekçi saçtan yapılacak, diğer versiyonları için modellenmiş saç uygulanacaktı.

Figürün aksesuarları ise sırasıyla şu şekilde:

  • 8 adet el modellemesi
  • 1 adet kırmızı balon
  • 1 adet kağıttan gemi
  • 2 adet harita
  • 1 adet resim
  • 1 adet bilet
  • Sahne şeklinde diorama base

Bu aksesuarların dışında oynatılabilir gözlere de sahip olan figürün Premium A versiyonunda klasik kafa modellemesi, Premium B versiyonunda uzun saçlı ve korkunç kafa modellemesi ve son olarak Deluxe versiyonunda ise her iki kafa modellemesi de mevcut olacak.

Figürün saçları olsun, kostümü olsun kesinlikle muazzam gözüküyor. Figürün fiyatı henüz açıklanmasa da tahminimce Premium versiyonlarının tanesi 400$’ı geçecek ama dediğim gibi sadece bir tahmin.

(Figürün diğer görsellerine yazının sonunda bakabilirsiniz.)

 

Queen Studios’un Gidişatı

Yukarıda da bahsettiğim gibi yeni figür serileri InArt‘ın kalitesi ortada. Daha önceden duyurdukları Joker ve Gandalf’ı da aşağıda görebilirsiniz.

Art City Queen Studios x InArt - Joker - The Dark Knight - 1/6th Scale (Standard/Deluxe/Premium Edition)  Preorder! Queen Studios INART Lord of The Rings Gandalf 1/6 Scale Coll – Pop Collectibles

Peki böyle bir başarı karşısında diğer markalar ne yapacak? Evet, daha önceden de çok kaliteli heykeller yapıyorlardı zaten fakat heykellerinin fiyatları da az değildi. Bu yüzden herkesin alabileceği ürünler değildi doğrusu. Fakat duyurdukları bu 1/6 figürlerin fiyatları da neredeyse Hot Toys veya diğer markalara yakın. Özellikle bu kalitede böyle fiyatların olması çok iyi. Standart versiyonları için aşağı yukarı 400$ diyebiliriz ki, Joker figürünün standart versiyonu 310$.

Şimdi mantıken diğer markaların ve özellikle Hot Toys‘un yapacağı şey kendi kalitesini yükseltmek olacaktır. Tabii ki bu da bizim işimize gelecek. Sonuçta artık piyasada daha iyi işler yapan ve fiyat bakımından da neredeyse aynı olan bir marka var. Zaten Hot Toys’un duyurduğu The Batman (Robert Pattinson) figürünün kafa modellemesini geliştireceğini duyurmasıyla tedirgin oldukları da ortaya çıkmış oldu.

Queen Studios‘un gelecek planına bakacak olursak bizi daha birçok figür bekliyor. 2022-2023 dönemi için yaptıkları planı aşağıda görebilirsiniz. Açıkçası Gandalf’dan sonra Lord of the Rings serisi için çok heyecanlandığımı söylemeliyim. Aynı heyecan Batman figürleri için de mevcut.

Malum, ülkemiz şartlarında bu fiyatlara figürler almak çok zorlaştı. Ama yine de duyurulan her figürde heyecanımız daha da alevleniyor.

Aşağıdaki listede sizin görmeyi beklediğiniz figürler hangisi? Bizimle Discord sunucumuzdan beklediğiniz figürü paylaşabilirsiniz. Zaten alacak çok şey vardı, bir de bunlar eklendi.

New image of InArt Gandalf + translated production plan : r/hottoys


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

 

BENZER HABERLER

Mafex: The Mandalorian – Bo-Katan Kryze Figürünü Duyurdu!

0
Mafex, Star Wars tarafına yeni figürler eklemeye devam ediyor. Son ekledikleri figür ise Star Wars: The Mandalorian: Bo-Katan Kryze figürü oldu. 6'' (15,24cm) uzunluğunda olan...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -