Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

S.H.Figuarts: Ninjalara Saygı, Batman vs. Joker’i Ön Siparişte!

Fotoğraflar: Toyark.com

AKSİYON FİGÜR

S.H.Figuarts: Ninjalara Saygı, Batman vs. Joker’i Ön Siparişte!

S.H.Figuarts: Ninjalara Saygı, Batman vs. Joker Ön Siparişte!

Figür sektöründe kendisine has tarzı ve hayranları ile çok sevilen bir figür markası olan S.H.Figuarts, Ninja Batman ve Joker halkasına son katılan marka oldu. New York Toy Fair 2018 kapsamında duyurdukları figürlerden olan birbirinden hiç ayrılmayan ikili olan Kara Şövalye‘miz Batman ile Çılgın Palyaço‘muz Joker

S.H.Figuarts, her zaman ki tarzını konuşturmuş yine. Ama bu sefer bu iki figürüne de güzel detaylar ve eklemeler yapmış. Şuanda ön siparişte iki figürde.

Batman:

Öncelikle Batman figürünü ele alırsak figürün ebatı 16 cm olacak gibi gözüküyor. Her zamanki S.H.Figuarts ebatları ile hemen hemen aynı aslında. PVC olacak tabii. Figürün iki farklı surat ifadesi olacak. Birisi her zamanki Batman bakışı, yani ifadesiz o meşhur bakış. Diğeri de saldırı pozisyonundaki bağırma surat ifadesi. Kafa kısmı sabit değil ve sağa ile sola dönebiliyor da. Kolları omuzdan eklemli. Aşağı ile yukarı oynatabiliyorsunuz. Aynı zamanda dirseklerden de eklemli. Böyle bir savaşçı figürde de olması gereken bir eklem.

Ve bileklerde de eklem bulunmakta. O meşhur samuray el hareketini de rahatlıkla yapabilirsiniz. Figürün aynı zamanda belinde sağ ve sola dönebilme özelliği de mevcut. Bu açıdan baya avantajlı diyebiliriz.

Bacaklarında da çok fazla eklem mevcut figürün. Bacak eklemleri, kalça kısmından sağa ve sola açılıp ileriye ve geriye de hareket etmekte. Dizlerde eklem mevcut olmaması mümkün mü peki? Diz eklemleri sayesinde, dizler 180 dereceye kadar kırılabiliniyor. Neredeyse birçok figürde olmayan bir özellik.

Ayak bileklerinde de ufak çaplı eklem mevcut. Batman‘in pelerini de çıkarılıp takılır halde. Kostüm ise tam bir ninja kostümü detaylarına sahip. Ayrıca figür ile beraber bir adet Katana kılıcı ile kını geliyor ve tabii ki iki adet de bıçak mevcut.

Joker:

Evet, gelelim şimdi de Batman‘in baş belası olan ve aslında hepimizin gönlünü kazanmış birisine. Batman olur da Joker olmaz mı hiç? Olmaz tabii ki de. S.H.Figuarts, ‘Batman’i yapıyoruz madem yanında Joker’i de koyalım.‘ demiş ve ninja Joker‘i de üretmişler.

Joker‘in ebatı da 16.5 cm olarak tasarlanmış. Batman‘den yarım santim yüksek olma sebebi, muhtemelen saçlarının topuz olmasından dolayı. Dışı PVC kaplama. İki farklı surat ifadesine sahip. Her ne kadar bu iki surat ifadesi birbirine çok benzese de bir tanesi dişleri kapalı gülme ifadesi, diğeri de dişleri açık gülme ifadesi. Kafa kısmı sağa ve sola hafifçe dönecek şekilde eklemli. Kolları baya esnek diyebiliriz. İleriye ve geriye ile sağa ve sola donu hareket ediyor. Hatta iki kolu da isterseniz arka tarafta birleştirebiliyorsunuz. Rahat ol şeklindeymiş gibi.

Bacak eklemleri de sağa ve sola ile ileriye ve geriye gidecek şekilde eklemli. Burada bacak eklemleri, Batman ile birebir aynı diyebiliriz. Ama diz eklemleri, Batman gibi 180 derece kıvrılmıyor. Belki 75 derece olabilir fakat. Gene de bir kıvrılma payı mevcut. Joker’in figürü yanında iki tane yelpazesi ve bir adet kılıcı ile kılıfı da mevcut.

Figürler hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki linklerden bilgi alabilirsiniz:

http://www.shfiguarts.com/news/706/SHFiguarts-Dairokutenmaou-Joker-%22Batman-Ninja%22.html

http://www.shfiguarts.com/news/705/SHFiguarts-Ninja-Batman-%22Batman-Ninja%22.html

 

Comments

More in AKSİYON FİGÜR

To Top