Salı, Mart 28, 2023
Ana SayfaETKİNLİKLERSan Diego Comic Con: Hot Toys Köşesi

San Diego Comic Con: Hot Toys Köşesi

Selamlar sevgili FSD okurları! Keyifler nasıl? Şahsen benim keyfim yerinde keza San Diego Comic Con başlamış bulunmakta. 4 gün sürecek olan SDCC, 24 Temmuz’da bitecek. Gönül isterdi ki orada olup sizlere canlı yayınlarla tanıtımlar yapalım, ürünleri inceleyelim fakat bir dahaki seneye umuyoruz artık.

Gelelim benim en ilgimi çeken kısımlara. Hot Toys ve özellikle Star Wars. Beni bilen bilir, 1/6 ölçekli figürlere ve özellikle Star Wars olanlarına müthiş bir ilgim var. Bu yüzden yeni ürünler için bu fuarı uzun zamandır bekliyordum. ”Peki tatmin oldun mu?” derseniz de cevabım ”Eh işte” olacaktır. Eh işte dememin sebebi kesinlikle duyurulan figürlerin kötü olması değil. Ama biz bu duyurulan ürünlerin birkaç tanesi hariç diğerlerini daha önceden görmüştük. Yeni duyurulan çok az ürün var doğrusu. Gelin hızlıca neler duyurulmuş bir bakalım.

 

Hot Toys Cephesi

1/6 ölçekli figür deyince akla gelen ilk marka açık ara Hot Toys‘dur. Hot Toys, fuarda tanıttığı birçok ürününü Hot Toys Summer Showcase 2022 etkinliğinde tanıtmıştı ama biz yine de hiç görmemiş gibi davranıp Hot Toys’un SDCC’de bizlere neler gösterdiğine hemen bir bakalım. Duyurulan ürünler arasında Star Wars, DC ve Marvel serilerinden ürünler bulunmakta.

Pre-Orders Live Today: Hot Toys SDCC 2022 Exclusive Boba Fett “Arena Suit” 1/6 Scale Action Figure – DrunkWooky.com

 

N-1 Starfighter

Öncelikle fuarda herkesin ilgisini çeken ve gözden kaçırmanın mümkün olmadığı 1/6 ölçekli N-1 Starfighter‘a bir bakalım. Bu Starfighter’ı The Book of Boba Fett dizisinde Din Djarin için yapılırken görmüştük. The Phantom Menace filminde Naboo savaşçılarının kullandığı N-1 tipi sarı fighterlar’ı dizide gümüş renkte gördük. Modifiye edilmiş olan bu fighter, yaklaşık 170cm uzunluğunda ve yaklaşık 120cm genişliğinde durmakta.

Motorlarının detayları, boya işçiliği, küçük detaylar ve birçok diğer özelliğiyle muazzam duran bu Starfighter’ın fiyatı henüz belli değil. Bana soracak olursanız 1.500$ civarında olur derim ama tabii ki bu sadece bir tahmin.

 

Paz Vizsla

The Mandalorian dizisinde tanıştığımız bu karakterin figürünü daha önce Heavy Infantry Mandalorian olarak görmüştük. Fakat Hot Toys, figürü The Book of Boba Fett dizisindeki haliyle yeniden çıkartıyor. Önceki haliyle farkı ise sol koluna takılan bir kalkan ve isim etiketinde Paz Vizsla yazması olacak gibi gözüküyor. Açıkçası figürü kaçıranlar için yeniden çıkması çok güzel bir haber.

 

Tech

The Bad Batch serisinin tüm üyeleri duyurulan son figürle birlikte tamamlanmış oldu. İlk önce Hunter ile duyurdukları serinin devamı Echo, Crosshair ve Wrecker ile devam etmişti. Şimdi ise Tech duyuruldu ve seri tamamlanmış oldu.

Figürün aksesuarları ne olacak henüz bir bilgimiz yok fakat kasksız kafa modellemesinin de geleceğini düşünüyorum. Aksesuar olarak sadece üstündeki teçhizatları gördük. Bana kalırsa figür şahane durmakta. Zaten klonlara olan düşkünlüğüm bilinmekte. Kesinlikle koleksiyonuma ekleyeceğim bir figür olacak. Umalım fiyatı 250-280$ civarında açıklansın.

Clone Commander

Duyurulan bir diğer klon ise daha önceden Hot Toys Summer Showcase 2022 etkinliğinde de gördüğümüz Clone Commander figürü oldu.

Attack of the Clones filminin 20. yılı için yapılan bu figür aksesuar olarak 2 adet silah ve 1 dürbün ile gelmekte. Bunun dışında hangi aksesuarların geleceğini henüz bilmiyoruz. Tabii ki bu figür de koleksiyona eklenecekler listemde.

 

ARF Trooper & AT-RT

Daha önceden duyurulan Commander Appo ve Heavy Weapons Clone Trbooper figürlerinin fotoğraflarında gördüğümüz ve çıkacağını o zamandan bildiğimiz ARF Trooper ve AT-RT figürü de fuarda tanıtıldı.

AT-RT ve ARF Trooper figürünü birlikte sergilemek isterseniz boyutu görsellerden anladığım kadarıyla yaklaşık 70cm uzunluğunda duracak. Bu da kesinlikle almak istediğim bir ürün olsa da önce yer sıkıntısını çözmek gerekecek.

 

Darth Vader

Yine Summer Showcase 2022 etkinliğinde daha önceden gördüğümüz Vader figürünü bu fuarda da gördük. Obi-Wan Kenobi dizisinde hali ile karşımıza çıkan Vader’ın aksesuarlarını henüz bilmiyoruz fakat maskesi parçalanmış ve gözü gözüken bir kafa modellemesi olmazsa hayal kırıklığına uğrarım doğrusu.

 

Batman Transparent Armory Set

Gelelim Hot Toys’un DC tarafına. SDCC’de duyurulan DC figürleri gerçekten muazzam. Beni en çok heyecanlandıran ürünlerden birisi ise Bruce Wayne (Christian Bale) ve Batman Armory seti oldu.

The Dark Knight Rises filmindeki haliyle karşımıza çıkan Bruce, gri takımıyla elinde bastonuyla sergilenmiş. Bunun dışında geçtiğimiz yıllarda çıkış yapan Armory Set’den farklı olarak bu Armory şeffaf bir tasarıma sahip. Açıkçası Bruce Wayne’in takım elbiseli halini görmek beni çok heyecanlandırdı.

 

Batman 1989 Version

Michael Keaton‘un Batman‘ini tekrardan görmek çok güzel oldu. Daha önceki figürlerini kaçıranlar için müthiş bir fırsat olacak. Ayrıca eski figürüne kıyasla daha iyi bir işçilik ve kalite göreceğimizi de düşünmekteyim.

 

Batcave Computer Diorama

Figürünün yanı sıra filmde gördüğümüz Batcave‘deki bilgisayar da duyuruldu. Figürle birlikte müthiş bir diorama olan Batcave Computer setinin yanında bir de koltuk gelmekte. Tahminimce LED aydınlatmaları da olacak olan setin diğer aksesuarları ne olacak henüz bilemiyoruz fakat detaylarıyla birlikte kesinlikle koleksiyonumda görmek isteyeceğim bir parça olmuş.

 

Hawkeye

Hot Toys, Hawkeye dizisinden Kate Bishop figürünü birkaç ay önce duyurmuştu. Şimdi ise dizide giyindiği mor kıyafeti ile Hawkeye figürünü duyurdular. 1/6 Marvel toplayanlar için çok şık bir figür doğrusu. Aksesuar olarak yayı ve okları dışında neler geliyor henüz bilmiyoruz.

 

T’Challa Star-Lord

Duyurulan bir diğer yeni Marvel figürü ise What If…? serisinden Star-Lord oldu. Dizide, Star-Lord’u Peter yerine T’Challa olarak görmüştük.

Hot Toys, What If…? serisinden birçok figürü zaten duyurmuştu ve son olarak da Star-Lord’un alternatif evrendeki T’Challa halini duyurdular. Bu figür de diğer figürler gibi çok şık durmakta.

 

Kapanış

Tabii ki San Diego Comic Con’da onlarca Hot Toys ürünü gördük fakat ben sizler için daha önce görmediğimiz ve en çok öne çıkan figürleri seçtim. Keşke bütün figürlere burada yer verebilsek ama onu yapabilmemiz için direkt orada bulunmamız gerekiyor. Umalım ki seneye sizlerle Comic Con’da canlı yayın aracılığıyla görüşebilelim.


FSD’yi Desteklemek İçin:

► INSTAGRAM
► DISCORD

► TWITCH
► TWITTER
► FACEBOOK
► BYNOGAME BAĞIŞ LİNK
► FSD tİSHO SATIŞ MAĞAZASI

Obi-wan Kenobi uploaded by Özlem Avşar on We Heart It

BENZER HABERLER

Mafex: The Mandalorian – Bo-Katan Kryze Figürünü Duyurdu!

0
Mafex, Star Wars tarafına yeni figürler eklemeye devam ediyor. Son ekledikleri figür ise Star Wars: The Mandalorian: Bo-Katan Kryze figürü oldu. 6'' (15,24cm) uzunluğunda olan...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -