Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ana SayfaHABERLERSemic Studios: Deadpool Eric Sosa Heykeli (Ön İnceleme)

Semic Studios: Deadpool Eric Sosa Heykeli (Ön İnceleme)

Merhaba arkadaşlar,

Bugün sizin karşınıza, ninjaların kafalarını ve zayıf kalpleri kırmaya gelen Deadpool heykeli ile çıkıyorum. Woooo zaten yüzlerce Deadpool figürü ve heykeli çıkmadı mı? Niye bir tane daha suratımıza vuruyorsun? Haklısınız, ama bu seferki bir kaç açıdan farklı ve sizlere bunları göstermek istiyor ve hayran olduğum Eric Sosa’dan bahsetmek istiyorum.

Eric Sosa bugüne dek birçok figür ve heykelin yapımında katkısı olmuş çok tecrübeli bir tasarımcı. Ön plana yaptığı manga/anime karakterleri ile çıkıyor olsada, Kotobukiya, Mattel Toys, DC Direct, Hasbro, Sideshow Collectibles, Funko gibi firmalarda çalışıp birçok ürünü ile beni defalarca ay sonu parasız bırakmıştır. Bu Deadpool heykelide Eric’in ne kadar başarılı bir tasarımcı olduğunu belli ediyor.

Bu yazımda bu heykeli seçmiş olmamın bir diğer nedeni ise Semic Studyoları tarafından yapılmış olması. Bu Fransız yapımcı şirketi, Eric Sosa ile birlikte şimdiye kadar bu gördüğünüz Deadpool ve ileride bir gün yazmayı planladığım Wolverine heykellerini çıkarttılar. Diğer firmalara göre fiyat konusunda da daha uygun gözüküyor, özellikle Sideshow’un fiyatlarını göz önünde bulundurursak bu tarz şirketlere destek vermeyi uygun görüyorum açıkçası. Baya bir süredir durgunlar, umarım ileride başka heykel/figürler de sunarlar bizlere.

Bazen hayatın koskoca bir şaka olduğunu düşünüyorum ve ona verilecek en güzel cevabın gülmek olduğunu.

Wade Wilson

Fiyatı, yapımcı şirketi ve tasarımcısını konuştuktan sonra gelelim heykelimize. Özellikle selfie çekerken ki pozu beni her baktığımda tebessüm ettiriyor. Deadpool zaten hem çizgi roman hem de filmlerinde bunu hedefleyen bir karakter olduğundan, bu pozuna bunu güzelce yansıtmaları başarılı olmuş.

Üç tane değiştirilebilen kafa, ikisi silahlı dört adet alternatif kol ile sunulmuş. 46cm boyunda olan bu heykel Deadpool’un klasik kırmızı siyah kostümü ile tasarlanmış, fakat birkaç farklı web sitesinde X-Force’daki siyah beyaz haliyle de bulabilirsiniz. Kostümdeki yara ve çizik efektleri de güzel birer dokunuş olmuş. En sevdiğim detaylardan birisi ise bastığı yerden çıkan kollar olmuş. Heykellerde bu tarz arka plan detayları çoğu zaman beni heykelin ana karakterinden bile daha mutlu ediyor.

Zafer pozu veren parmakları ve çektiği seksi selfiesi ile yakın zamanda benim de koleksiyonuma eklemeyi en çok istediğim heykellerden bir tanesi. Eğer sizde Deadpool’u seviyor ve uygun fiyatlarda alternatif bir yapımcıdan çıkan heykel arıyorsanız bakmanızı tavsiye ederim.

BENZER HABERLER

Hot Toys’dan The Flash – Batman (Modern Suit) Figürü Geliyor!

0
Hot Toys, The Flash filminden Michael Keaton'un canlandırdığı Batman'in Batman (Modern Suit) figürünü duyurdu. 11.5'' (30cm) uzunluğunda duran figür aksesuarları ise şu şekilde: 6 adet değiştirilebilir...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM & İNCELEME @Creality3D ​

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM...

0
FSD'DE BUGÜN! Sevgili FSD Ahalisi, biliyorsunuz ki bir süredir diorama çalışmaları yapmaktayım. Bunun için airbrush'ından tutun da dramere kadar bir çok alet edindim ve çalışmalarıma...
- Reklam -