Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

SH Figuarts’dan Infinity War Figürleri Bombardımanı!

Fotoğraf: SHF Promo Görseli

AKSİYON FİGÜR

SH Figuarts’dan Infinity War Figürleri Bombardımanı!

SH Figuarts’dan Infinity War Figürleri Bombardımanı!

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen oyuncak fuarında sessizliğe bürünen ve adeta “ser verip sır vermeden” fuarı kapatan deneyimli firma, sonunda koleksiyoncuları çıldırtma noktasına getirecek bomba açıklama ve örneklerle adeta gündemin ortasına oturdu.

İlk olarak 8 tane figür duyuruldu ve tanıtım görselleriyle beraber internet alemine bomba gibi düştü.

SH Figuarts’dan Infinity War Figürleri Bombardımanı!

Haydi gelin, bu 8 figüre daha yakından bakalım:

Iron Man Mark 48:

SHF markası, fiyat olarak biraz pahalı olsa da, bence çoğunlukla o fiyata tamamen değecek ürünler ortaya çıkartıyorlar. Kısaca bu figürde gördüğüm bazı özellikleri maddeler halinde açıklayayım.

  • Zırhın çok gerçekçi metalik yapı ve boyası
  • Bütünleyiciliği bozmayan ekstra aksesuarlar
  • Pozlamaların yeni yıldız adayı
  • Yeteri kadar, doğru ve yerinde seçilen aksesuarlar

SH Figuarts’dan Infinity War Figürleri Bombardımanı!

Captain America (Nomad):

Genel olarak, oyuncu suratlarını bir şekilde bize kabul ettirecek kadar güzel yapan SHF, bu sefer beni hayal kırıklığına uğrattı, cidden bu abimizde kim ? sorusunu kendime defalarca sordurttu, durdu.

Ama yüzü dışınca bence yine çok güzel kalitede ve filme sadık bir şekilde tasarlanmış güzel bir figür görüyoruz karşımızda.

Iron Spider:

Spider-Man: Homecoming filmi ile birlikte çok güzel bir figür çıkartan SHF, bizi bu sefer oldukça şaşırttı. Neden mi ? Çünkü, Homecoming filmi zamanında çıkan figürü alıp sadece re-paint (yeniden boyanma) yapmışlar. Onun dışında her şey ilk figürler aynı gibi gözüküyor. Akıllarda tek soru kalıyor, mekanik kollar var mı ? Yok mu ? Bekleyip göreceğiz.

Dr. Strange:

Örümcek-Adam’da olduğu gibi yine bir re-paint(yeniden boyama) vakası ile karşı karşıyayız. İlk film ile birlikte çıkan figürün bulduğum tek kötü yanı suratıydı, ama ne yazık ki suratı ve figür hala aynı kalmış ve değiştirmemişler. Çok ufak tefek kostümsel değişimler dışında aynı figüre ek olarak yeni bir aksesuar ile geliyor. (Geçiş Kapısı Aksesuarı)

Star-Lord:

İlk yaptıklarında, çok iyi yaptıkları için mi pek yenilik göremedik bilmiyorum ama bu da serideki şuanlık üçüncü re-paint (yeniden boyama) figür olarak karşımıza çıktı.

Black Widow:

Serideki bence en iyi 3 figürden biri ve hatta, bu ölçeklerde ve boyutlarda çıkan en iyi Black Widow figürü bile olabilir, çıkınca daha kesin bir sonuç söyleyebiliriz ama çok muhtemel.

Oyuncunun yüzü, karakterin anatomik yapısı birebir aktarılmış ve sonuç olarak ortaya güzel bir şey çıkmış. Ekstra olarak güzel sopaları mevcut.

Black Panther:

SH Figuarts’dan Infinity War Figürleri Bombardımanı!

Genel olarak bu karakterin, bu boyutlardaki çoğu figürü çok başarılı oluyor ama konu SHF olunca, ister istemez bir tık daha güzellik sunuyor ve bence bu figürde yarı re-paint, yarı yeni bir figür olarak serinin bence en düşündürücü figürü olmayı başarıyor.

SH Figuarts’dan Infinity War Figürleri Bombardımanı!

Thanos:

Daha önce thanos figürü yapmadıkları için bu sefer karşımıza yepisyeni, sıfıdan yapılmış ve bence şuana kadar duyurulan en güzel thanos figürü ile karşı karşıyayız.

Kimse kızmasın ama Legends Baf Thanos bence tamamen bir hayal kırıklığı gibiydi. Bu figür adeta yaralarıma merhem oldu ve gönlümü çelmeyi başardı.

Artı yöneleri;

  • Farklı yüz seçenekleri
  • Boya kalitesi
  • Filmdeki haline benzerlik

Eksi yönleri;

  • Üst kol (Biceps) eklemi olmaması
  • Fiyat
  • Benim hoşuma gitse de  fit görünümünü sevmeyenlerde varmış.

-ÇIKIŞ TARİHLERİ-

– Star-Lord // NİSAN // $60
– Dr. Strange // NİSAN // $60
– Iron Spider // MAYIS // $70
– Captain America // MAYIS // $60
– Iron Man // HAZİRAN // $70
– Thanos // HAZİRAN // $83
– Black Widow // TEMMUZ // $60
– Black Panther // EYLÜL // $60

***Çıktığında almak için; hlj ve amazon sitelerine bakabilirsiniz

 

Yorumlar

Daha Fazla AKSİYON FİGÜRbr>

br>
To Top