Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Ana SayfaAKSİYON FİGÜRÜSI NA: İngiltere'den bildirmeye devam ediyor!

SI NA: İngiltere’den bildirmeye devam ediyor!

Deadpool’un iki yüzlülüğü ortaya çıkıyor.

Evet gerçekten iki yüzü de ortaya çıkıyor ve bunu başaran firma da harika detaylar ve isçiliği ile öne çıkan XM Studios. 2018’in ortalarında bunun haberini duyurmuşlardı ve bu hafta da ilk fotoğrafları yayınlandı. Tam da beklediğimiz gibi hem bir aksiyon sahnesinin hem de komik detayların bulunduğu bir heykel olmuş. Bir unicorn üzerinden atladığı bir sahneyi yaratmışlar ve heykelin iki versiyonunun olacağı açıklandı.

Fotoğraflarda da görebildiğimiz gibi A versiyonunda klasik maskesi ve tanıdık tavrı ile dururken B versiyonunda ağzında piminden tuttuğu bir bomba ile geliyor.

Deadpool’un iki yüzlü olduğunu söylemiştim. B versiyonuna ekstra olarak çizgi romanını andıracak türden arka plan ve yazılar eklenmiş. Benim en hoşuma giden detayı ise B versiyonun ayağındaki patenler. İki versiyondaki detaylar da gerçekten çok güzel olmuş ama alacak olsam hangisine yöneleceğime patenler karar veriyor!

XM Studios‘un el işçiliği ve detaylara verdikleri önem bu heykelde gerçekten göz önüne çıkıyor. Koleksiyonunuza katmak için harika bir heykel, belki fiyatını okuduktan sonra hevesimiz ister istemez biraz kırılacak olsada bu kalitede bir işçilik böyle bir bedeli hakkediyor olabilir. 1:4 boyutunda olacak ve rafınızda tutacağı yer de tam olarak Y x 53cm,G x 63cm,E x 31cm.

Çıkış tarihi şu an daha açıklanmadı, tahminimce 2020 yazından sonra olacaktır. Fiyatlarını da A versiyonu için $851, B versiyonu için ise $961 olarak belirlemişler. Unutmayalım, XM Studios daha önceki birkaç heykelin ilk açıkladıkları fiyatlarını sonradan değiştirmişlerdi, üzerine de posta ve vergiyi ekleyince iki versiyonun da rahat $1000 üzerinde olması muhtemel. Şimdiden sipariş vermek isteyenler için hatırlatalım, XM Studios’un Singapur merkezli ana web sitesi Avrupa ve Türkiye’ye direk satış yapmıyor, bu yüzden Avrupa satış sitesinden satın almak mümkün (fiyat farkı yok, içiniz rahat olsun o konuda).

Ryan Peterson’dan bir sanat eseri daha!

İkiyüzlülük, çirkin surat ve komik detaylardan bahsetmişken, bunların hepsine fazlasıyla sahip olan Joker tekrar heykel sahnesine çıkıyor. Bu Joker, Sideshow firmasında büst tasarımları ile ünlenmiş ve bu konuda gerçekten harika işler yapan Ryan Peterson‘ın son heykeli. Daha önceden Hulk, Deadpool, Wolverine ve özellikle de Venom heykelleriyle biz koleksiyoncuların bazı değerli parçalarımızın sanat eserleri kategorisinde olduklarını iddia etmemizi sağlayan bir tasarımcı.

Venom heykelinde yarattığı detaylardaki o gerçekçilik, heykelin pozlaması ve bunlar sayesinde karakteri canlı gibi gösterebilmesi gerçekten çok etkileyici. Ayni tarzdaki işçiliği bu sefer de Joker büstüne yansıtmış gibi ve bu yüzden bu heykelden bu yazıda bahsetmeden edemedim tabii.

Bu Joker’in kıyafetindeki yeşil papyonu ve turuncu çiçeği ile de çizgi romandan fırlayarak evimize gelmiş sanki. Üstelik, o gerçekçi bakışlarla da sanki evimizdeyken yeni uyanmış, dişlerine baktıkça ağız kokusunu hisseder gibi oluyorum.

Büstün bir başka etkileyici tarafıda boyutu. Yaklaşık 70 cm’e yakın yüksekliği göz önünde bulundurulursa, almayı planlıyorsanız evinizde koyacağınız yere şimdiden karar verin derim. Tabii evinizde yeri ayırdıktan sonra da $1200’lik fiyatı için de bütçenizi planlamayı unutmayın.

Sideshow firması ön satışa başladı şu an fakat şimdi alırsanız elinize ulaşması tam 1 sene sürebilecek maalesef. Bu sene Kasım’da başlayarak 2021 Ocak ayına kadar dağıtım yapılacağı açıklandı.
Joker hayranıysanız ve evinizde farklı bir sanat eseri olmasını isterseniz Joker ile hafif delirmek çok da çılgınca olmayabilir. Benden tavsiye arada dişlerini fırçalarsanız iyi olur.

Margot Robbie ne oldu sana?

Güzellik, kalite, detaylı isçilik… bu tarz haberler yukarıda kaldı maalesef, bu haberde bunların hiçbiri yok. Ama Jokerden bahsetmişken ve bu hafta filminin fragmanı da çıkmış iken bunu da yazmam gerektiğini hissettim. İşte karşınızda S.H. Figuarts’tan Harley Quinn.

S.H. Figuarts, Bandai firmasının koleksiyoncular için yarattığı bir figür firması,ilk başlarda özellikle de manga/anime figürleri ile ön plana çıkmışlardı. Daha sonraları bir çok değişik türde Star Wars, Marvel, Lego v.b. figüryapmış olsalarda son dönem DC evrenine fazlaca el atmış durumdalar. Bu hafta yaptıkları açıklama ile Birds of Prey filminin baş karakteri Harley Quinn’in figürünü piyasaya sunduklarını duyurdular.

Saçlarının fazlaca plastik duruşu, eklemlerindeki boşluklar ve suratındaki boş ifade ile beni pek etkilemedi bu figür. Açıkçası filmden de çok büyük bir beklentim yok (umarım yanılırım) çünkü hikâye ve görsel olarak fragman pek merak uyandırmadı bende (Margot, sen hariç tabii canım).

Figürün fragmanda gördüğümüzden biraz daha farklı bir kostüm giymiş olması gözüme çarptı, fakat renkleri ve canlılığı fena değil. Patenleri, büyük çekici ve değişik el opsiyonları ile gelecek olan figür yaklaşık $60 civarındaki fiyatı ile şu anda satışta. 15 cm boyutunda ve ayakta durması için destek parçası ile geliyor.

Margot Robbie sen bunu hak etmiyorsun, Hot Toys yada başka bir firma daha gerçekçi halini yapacaktır eminim. Ben de o zaman gönül rahatlığı ile güzellik, kalite ve detaylı işçilik kelimeleri ile seni tekrar anacağım.

Benden şimdilik bu kadar, haftaya görüşürüz.

BENZER HABERLER

Hot Toys’dan The Flash – Batman (Modern Suit) Figürü Geliyor!

0
Hot Toys, The Flash filminden Michael Keaton'un canlandırdığı Batman'in Batman (Modern Suit) figürünü duyurdu. 11.5'' (30cm) uzunluğunda duran figür aksesuarları ise şu şekilde: 6 adet değiştirilebilir...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM & İNCELEME @Creality3D ​

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM...

0
FSD'DE BUGÜN! Sevgili FSD Ahalisi, biliyorsunuz ki bir süredir diorama çalışmaları yapmaktayım. Bunun için airbrush'ından tutun da dramere kadar bir çok alet edindim ve çalışmalarıma...
- Reklam -