Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaÇİZGİ ROMANSideshow: DC Comics-Lobo Maquette Heykeli Duyuruldu!

Sideshow: DC Comics-Lobo Maquette Heykeli Duyuruldu!

“I never move wrong.” – Lobo 

DC Comics’in tarzını en değişik bulduğum kötüsü olan Lobo , Sideshow tarafından hazırlanan efsane bir figürle evlerimize geliyor. Şimdi figürün detaylarına geçelim.  

Sideshow: DC Comics- Lobo Maquette Heykeli Duyuruldu!
Sideshow: DC Comics- Lobo Maquette Heykeli Duyuruldu!

Sideshow, geçtiğimiz günlerde ön siparişleri başlayacak olan heykele ait fotoğraf ve detayları paylaştı. Easter Egg’ler ile dolu olan bu heykel, bu büyük kötü bastich hayranları için olmazsa olmazlardan. Lobo Maquette 23 inç (yaklaşık 58 cm) yüksekliğinde. Heykel bir sonraki hedefine ateş ederken bazı şanssız uzaylıların tepesinde durur şekilde pozlanmış. Lobo’nun üçlü makineli tüfeği, ateş ederken modellenmiş; en sevdiği puro da unutulmamış. Heykelde bir metal zincir kolye, ucunda bir kanca ile metal bir zincir, ayrıca bazı kumaş ve suni deri parçaları bulunuyor.  Sideshow Exclusive sürümü, değiştirilebilir bir kafa modellemesi içeriyor. Sideshow.com aracılığıyla Standart Collector Edition, $730 (yaklaşık 3.990 TL) olarak fiyatlandırılırken, Sideshow Exclusive sürümü size $750 (yaklaşık 4.100 TL) ‘a mal olacak.  Buradan ön sipariş verebilirsiniz.

Sideshow: DC Comics- Lobo Maquette Heykeli Duyuruldu!
Sideshow: DC Comics- Lobo Maquette Heykeli Duyuruldu!

 

[foogallery id=”21449″]

 

LOBO KİMDİR?

Lobo kimdir? “Bağırsaklarınızı çiğneyen ve bundan zevk alan” anlamına gelen ismiyle Lobo, DC’nin Wolverine’i olarak anılır ama kat kat delisidir. Aslına bakarsanız kendisi DC evreninde en havalı bulduğum kişidir, çizgiroman aleminin gördüğü en sayko, en deli, en eğlenceli kötü adamdır. Hani adam her yıl geleneksel Superman‘i pataklama günleri düzenliyor yani. Neyse biraz hikayesinden bahsedelim:

Lobo’nun Geçmişi

Savaşların ve suçların hiç olmadığı, sanal bir cennet olan Czarnia gezegeninde doğdu -o gezegende doğanlar neredeyse ölümsüzdür not düşeyim-. Lobo doğduğunda, kötülüğü çok korkutucu bir şekilde belirdi, hemşire onu teslim ederken bebek Lobo hemşirenin dört parmağını çiğnedi. Ve o hemşire on bin yılsonra gezegenin ilk zihinsel hastası oldu.

Kendisi yaşadığı yerdeki son kişiydi çünkü hepsini öldürdü. Soykırım fikrinden esinlenerek, ölümcül akrep benzeri yaratıklar yarattı ve kendi ırkını ortadan kaldırdı. Bunun bir bilim projesi olduğunu ve kendisine bir ‘A’ verdiğini iddia etti. Tamamen çılgın, deli psikopat ne derseniz artık.

Lobo Kimdir?

Kendisi ödül avcısıdır. Hayatını asla hırsızlıkla değil, başına ödül konanları avlamakla kazanır. Kadın, çocuk, güçlü, güçsüz herkesi avlar. Eğer başınıza ödül konmuşsa, ve işi Lobo almışsa hayatınız bitmiştir. -Başlarına ödül konanların çoğu işi Lobo‘nun aldığını duyduklarında intihar etmiştir. Çünkü kurtuluş yoktur.- Eğer hedef “canlı” olarak isteniyorsa canlı, yoksa büyük ihtimalle ölü olarak yakalanacaktır. Kendisi çok acımasız ve zalimdir. Acımasız doğasına rağmen, mevzubahis anlaşmalar-sözleşmeler olduğunda çok katıdır.

DC'nin Wolverine'i Lobo Kimdir? Kimin Nesidir? - Geekrobats

Onu daha iyi tanımanız adına söylüyorum, kendisi 30-40 sene önce galaksideki bir radyo istasyonunu basmış, ordakilere sonsuza kadar aynı metal şarkısını çalmalarını emretmiştir. Eğer yayın durursa hepsini öldüreceğini söylemiştir (ki bir teknik arızsa sonucu yayın durduğunda galaksinin öbür ucundaki radyo istasyonuna gidip Dj görevindeki zavallıyı öldürmüştür de).

Sonra bir doktora gitmiş, beynine ameliyatla sadece o radyo istasyonunun yayınını çeken ve asla kapatılamayacak bir chip taktırmıştır. Beyin ameliyatı esnasında bayıltılmamış, beynini açan doktora sırıtırken kafasına silahını doğrultmuştur. Sürekli kafasının içinde durmadan aynı parça çalar. İnsanı delirtmeye yetmez mi bu?

 

(Lobo Kimdir Kaynak: https://www.geekrobats.com/)

Kemal Deniz Gökçel
Kemal Deniz Gökçelhttp://www.figurcununseyirdefteri.com
1994'ayının sıcak bir Temmuz günü doğan Kemal Deniz GÖKÇEL oyunlar, filmler ve çizgi romanlarla haşır neşir olup, her türlü heykeli evine toplama isteği olan bir bireydir.
BENZER HABERLER
McFarlane: Yeni Harley Quinn ve Batman Heykelleri Duyuruldu!

McFarlane: Yeni Harley Quinn ve Batman Heykelleri Duyuruldu!

0
McFarlane Toys, lisansını aldığı DC Direct markası altında yeni ürünler çıkarmaya devam ediyor. Benim de koleksiyoncusu olduğum dünyalar güzeli Black & White serisi heykellerine Lee...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM & İNCELEME @Creality3D ​

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM...

0
FSD'DE BUGÜN! Sevgili FSD Ahalisi, biliyorsunuz ki bir süredir diorama çalışmaları yapmaktayım. Bunun için airbrush'ından tutun da dramere kadar bir çok alet edindim ve çalışmalarıma...
- Reklam -