Pazar, Eylül 25, 2022
Ana SayfaHEYKELSight&Sound Eylül Sayısı Satışa Çıktı

Sight&Sound Eylül Sayısı Satışa Çıktı

Sinemaseverlerin yoğun ilgi gösterdiği BFI’ın aylık sinema dergisi Sight and Sound, yaz aylarında yayınladığı “90. Yıl Edisyonunun ardından eylül sayılarını da yayımladı.

Sinemanın hemen hemen her alanında faaliyet gösteren ve matbu yayın geleneğini sürdüren İngiliz asıllı derginin Eylül ayı kapağında ünlü yönetmen Quantin Tarantino yer aldı.

Sight and Sound: the September 2022 issue - winnquick.comOnuncu filmiyle sinemaya veda edeceğini açıklayan ve son olarak 2019’da çektiği “Once Upon A Time in Hollywood” filmiyle karşımıza çıkan usta yönetmen dergiye bu sefer çok yakından tanıdığı yerlerden konuşmaya başlayarak konuk oluyor.

Film kariyerinden önce video kiralama dükkanında çalıştığını ve koyu bir sinefil olduğunu bildiğimiz Quantin Tarantino; film arşivlerinden eski video dükkanlarına birçok farklı konuya değiniyor.

Üstelik derginin bu ayki içeriği bununla da sınırlı değil. Geçtiğimiz aylarda Elvis biyografisiyle karşımıza çıkan Avustralyalı yönetmen Baz Luhrrman derginin sayfalarına konuk oluyor.
Sight and Sound: the September 2022 issue - winnquick.comDerginin Eylül ayında öne çıkan bir diğer içeriği de son dönemde git gide artan podcast kültürü üzerine. Birçok farklı yayıncının Podcast programlarına değinilen “Film Podcastleri” bölümü, ilgilenenler için görülmeye değer.

 

BENZER HABERLER

Usta Yönetmen Jean-Luc Godard 91 Yaşında Hayatını Kaybetti

0
Fransız Yeni Dalgası'nın öncü isimlerinden yönetmen Jean-Luc Godard 91 yaşında yaşamını yitirdi. Hayatının son yıllarını İsviçre'de yaşayarak geçiren efsanevi yönetmen, Fransız Yeni Dalgası yönetmenlerinden...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Mighty Thor: Love & Thunder Aksiyon Figür İncelemesi

0
Figürcünün Seyir Defteri'nde bugün! Dreamers'ın bize yolladığı Hasbro Marvel Legends - Thor: Love & Thunder serisine devam ediyoruz! Serinin en beğendiğim figürlerinden birisi Mighty Thor...
- Reklam -