Salı, Mart 28, 2023
Ana SayfaHEYKELSight&Sound Eylül Sayısı Satışa Çıktı

Sight&Sound Eylül Sayısı Satışa Çıktı

Sinemaseverlerin yoğun ilgi gösterdiği BFI’ın aylık sinema dergisi Sight and Sound, yaz aylarında yayınladığı “90. Yıl Edisyonunun ardından eylül sayılarını da yayımladı.

Sinemanın hemen hemen her alanında faaliyet gösteren ve matbu yayın geleneğini sürdüren İngiliz asıllı derginin Eylül ayı kapağında ünlü yönetmen Quantin Tarantino yer aldı.

Sight and Sound: the September 2022 issue - winnquick.comOnuncu filmiyle sinemaya veda edeceğini açıklayan ve son olarak 2019’da çektiği “Once Upon A Time in Hollywood” filmiyle karşımıza çıkan usta yönetmen dergiye bu sefer çok yakından tanıdığı yerlerden konuşmaya başlayarak konuk oluyor.

Film kariyerinden önce video kiralama dükkanında çalıştığını ve koyu bir sinefil olduğunu bildiğimiz Quantin Tarantino; film arşivlerinden eski video dükkanlarına birçok farklı konuya değiniyor.

Üstelik derginin bu ayki içeriği bununla da sınırlı değil. Geçtiğimiz aylarda Elvis biyografisiyle karşımıza çıkan Avustralyalı yönetmen Baz Luhrrman derginin sayfalarına konuk oluyor.
Sight and Sound: the September 2022 issue - winnquick.comDerginin Eylül ayında öne çıkan bir diğer içeriği de son dönemde git gide artan podcast kültürü üzerine. Birçok farklı yayıncının Podcast programlarına değinilen “Film Podcastleri” bölümü, ilgilenenler için görülmeye değer.

 

BENZER HABERLER

The Last of Us İlk Sezon Değerlendirmesi

0
Çıktığı günden beridir oyun dünyasını kasıp kavuran ve yıllar içerisinden bir video oyunu klasiğine dönüşen The Last of Us, 2020'deki devam oyunundan aldığı rüzgarla...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -