Perşembe, Haziran 8, 2023
Ana SayfaAKSİYON FİGÜRÜSINA İngiltere'den bildiriyor!

SINA İngiltere’den bildiriyor!

Evimizde robotlar çoğalıyor.

Mutfak robotu, robot süpürge ve Transformers derken robotlar evlerimize girmeye başladı ve belki de bizi ele geçiriyorlar. Mutfak robotu ve süpürge hakkında pek bilgim yok açıkçası, ama eminim onların da yeni çıkanları vardır evrenin bir yerlerinde, fakat ben hepimize daha heyecanlı olacak iki haber ile geliyorum bugün.

İlk haberim ThreeZero ve Hasbro ortaklığı ile yapılan ve benim favori Decepticon’larımdan biri olan Soundwave figürü. Bu sefer Soundwave tek başına da değil yanında (veya içinde) sevgili casus Decepticonu Ravage ile birlikte yapılmış ve gerçekten çok güzel görünüyor.

Figür yaklaşık 28 cm boyutunda ve değiştirilebilir ellerinin yani sıra standı ile geliyor. Detayları harika olmuş ve metalden yapılmış gövdesi bu figürü çok gerçekçi gösteriyor. Birçok şekilde pozlanabilir olması da bir avantaj, çünkü bildiğiniz gibi genelde metal figürleri hareket ettirmek zor olabiliyor. ThreeZero markası bu figürün yapımını üstlenmiş görünüyor çünkü Hasbro’nun alışılmış stilinden ziyade onların el isçiliği ve malzeme kullanımı göze çarpıyor. Böyle bir iş birliği ile Hasbro elinde olan Transformers lisansını belki de daha verimli kullanmış olmuş.

LED ışıkları olduğundan bu figürü almayı planlarsanız AG13 pillerinden almayı da unutmayın.

Bir diğer müjdeli haber Furai Action firmasından Optimus Prime sevenlere. Özellikle de Transformers çizgi romanlarını takip edenler fark edecektir ki tasarım birebir oradaki Optimus’un aynısı. Biraz anime/manga tarzını anımsatan Optimus görüntüsü, fiyatı ve birçok pozlama seçeneği ile iyi bir koleksiyon malzemesi olabilir.

Figür toplam altı adet değişik el ve silahı ile geliyor ve bunların haricinde tüm parçalar hazır birleştirilmiş şekilde. Parçalar birleşik gelmesine rağmen heykel sanmayın tam kırka yakın değişik pozlama mümkün. Yaklaşık 15 cm boyutunda olacak bu figür plastikten yapılmış ve değişik pozlamalar için destekleyici standı ile birlikte geliyor. Türkiye fiyatı nasıl olur bilmiyorum ama satışa çıkış fiyatı Amerika’da $62 olarak görünüyor şimdilik.

Spin Master firmasından Batman açıklaması:

Kanadalı şirket Spin Master, Mattel firmasından DC lisansını aldığını açıkladı ve bunun hemen ardından ilk karşımıza çıkaracakları figürlerin görsellerini sundu. DC evreninden hangi karakterleri seçmeleri gerektiğini Ahmet Gezer’e sormuş olsalar gerek, çünkü değişik kostümlerde Batman başrolü kapmış durumda. Batman’in yansıra Robin, Joker ve Batman’in birçok düşmanının da bu sete dahil edildiği duyuruldu.

Batman haricinde Superman, Flash ve Shazam’ın da figür setlerinin çıkacağı söylense de Ahmet’in heyecanını kırmamak için şimdilik Batman görselleri sunuldu. Spin Master, bu lisans ile sadece figür/heykel yapmaktan ziyade aynı zamanda uzaktan kumandalı araçlar ve su oyuncaklarıda yapacak. Ayrıca puzzle gibi geniş bir yas kitlesine hitap edecek türden değişik ürünler de yapacağını açıkladı. Bu yıl içerisinde sanırım anlattıklarımın birçoğunu görme imkânımız olacak.2020 hızlı başladı şimdiden.

Kırmızı alarm!

Tam bu haftalık yazımı yazarken, fırından sıcak sıcak bir email aldım; Sideshow Jabba the Hutt’tan sonra en sevdiğim Star Wars karakterlerinden Royal Guard’ların figürünü yapacağını açıklamış. Sideshow’un premium format yapmayacağı hakkında bir dedikodu vardı, onun üstüne bu tarz bir haber güzel geldi.

Boyutu, fiyatı, ne zaman çıkacağı hakkında henüz bir bilgi yok ama fotoğraftan gördüğüm kadarıyla 1:6 ya da 1:4 boyutlarında olacağını tahmin ediyorum. Star Wars filmlerinde bu karakterlerin bu kadar gözüme çarpma nedeni de Bram Stoker’ın Dracula’sının kıyafetine benzer bir kırmızı renkte olmaları ve gördüğüm fotoğrafta da rengini güzel tutturmuşlar. Şu anda elimizde bu figürlerle ilgili az bilgi olsa da iyi materyaller kullanılacağı belli oluyor.

Hazır Sideshow’dan bahsetmişken, Sideshow Witcher 3’un lisansını aldığını açıkladığını da söyleyelim. Sideshow ve Witcher’in ortaklığı gerçekten heyecan verici ürünler getirebilir ve 2020’de bu seriden birçok heykel göreceğiz gibi. Witcher 3 oyunun özel serisinde Geralt’ın griffin ile savaştığı sahneyi gösteren bir mini heykeli vardı, umarım bunun gibi diorama tarzı heykeller bu seride bulunur, biz de oyundaki belli başlı yaratık ve karakterlere raflarımızda ver veririz.

2020 hızlı başladı demiştim ve bunun üzerine son olarak bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Belki figür dünyasından bir haber değil ama Thor Ragnarok’tan Korg karakterini canlandıran ve aynı anda filmin yönetmeni de olan Taika Waititi’nin son filmi Tavsan JoJo ay sonu vizyona girecek. Waititi hem bu filmin yönetmeni hem de Hitleri canlandırıyor. Güzelce gülmek, çok iyi görsel bir anlatım görmek ve hikâyeye de doymak isteyenlere bu filmi şimdiden tavsiye ederim.

Benden şimdilik bu kadar, haftaya görüşürüz.

BENZER HABERLER

Hot Toys: Hong Kong’da The Flash Filmi İçin Sergi Açıyor!

0
Bu yaz Hot Toys, Warner Bros. yapımlarından esinlenerek 100. yıl dönemini kutlamak için bir dizi etkinlik düzenliyor. Öncelikle DC'nin The Flash filmini konu alan...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM & İNCELEME @Creality3D ​

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM...

0
FSD'DE BUGÜN! Sevgili FSD Ahalisi, biliyorsunuz ki bir süredir diorama çalışmaları yapmaktayım. Bunun için airbrush'ından tutun da dramere kadar bir çok alet edindim ve çalışmalarıma...
- Reklam -