Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana SayfaLİSTELERSinema Tarihinin En İyi Korku Filmi ''The Exorcist'' Hakkında Bilinmeyenler!

Sinema Tarihinin En İyi Korku Filmi ”The Exorcist” Hakkında Bilinmeyenler!

(Yazıyı hazırladığı için Ayfer Kaplan‘a teşekkür ederiz.)

1973’te sinema dünyasını dehteşe düşüren, tüm zamanların en iyi korku filmi The Exorcist‘in yapım süreci hakkında bilmediğiniz gerçekler.

1) The Exorcist’in (1973) dehşete düşüren meşhur spider-walk sahnesi, 11 Nisan 1973’de akrobat Linda R.Hager tarafından canlandırıldı. Yönetmen William Friedkin, o dönem, bu ve birkaç sahneyi daha filmden çıkardı. Film, 30.yılına özel yeniden vizyona girdiğinde ise meşhur spider-walk sahnesi izleyici ile buluştu fakat Friedkin, izleyicinin akıl sağlığını korumak için sahneyi asla tam bir şekilde yayınlamadı.

 

2) Peder Karras’ın annesini ziyarete gittiği akıl hastanesindeki (Bellevue) kadınların çoğu gerçekten de akıl hastalarıydı. William Friedkin, sahnenin bir bölümünü gizli kameralar ile filme aldı.

 

3) Film çekimleri sırasında, William Friedkin, oyuncuların şok içinde tepki vermesini istediği zaman metal bir çöp tenekesine silahla ateş ederdi. En sonunda bu duruma dayanamayan aktör Jason Miller, Friedkin ile sette sert bir tartışma yaşadı.

KAYNAK : HOLLYWOOD HORROR MUSEUM

 

4) The Exorcist (1973), steadicam icat edilmeden önce çekildi. Oyuncuların üst kattaki Regan’ın yatak odasına gittiğini göstermak için, makaralar ve ip kullanılarak bir koltuk salıncak tasarlandı. O dönemde, elde kamera ile çekim yapmak bir hayli zor ve emek gerektiren bir işti.

 

5) Filmde, Regan’ın birkaç kez yeşil bir şekilde kustuğunu görürüz. Görmüş olduğumuz o yeşil sıvı, bezelye çorbasından başka bir şey değildir.

BENZER HABERLER

The Batman Filminden Çıkış Tarihi ve Yeni Fragman Geldi!

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl DC Comics, The Batman filminin geleceğini duyurmuştu ve bizler için bir fragman yayınlamıştı. Bunun ardından Batman severler olarak heyecan ve...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Kotobukiya - Star Wars ArtFX+ Luke Skywalker & Princess Leia | Figürcünün Seyir Defteri | S1-B1

Kotobukiya – Star Wars ArtFX+ Luke Skywalker & Princess Leia |...

0
Figürcünün Seyir Defterinde bugün! A long time ago in a galaxy far far away... Kotobukiya'nın Star Wars ArtFX+ serisinde kaldığımız yerden devam ediyoruz! Uzun zamandır...
- Reklam -