Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Star Wars Cephesinden Sevindirici ”Besteler”!

Haber Kapak Fotoğrafı

HABERLER

Star Wars Cephesinden Sevindirici ”Besteler”!

John Williams ile ilgili haber

John Williams.
Fotoğraf: Cultural Attaché

Biliyorsunuz ki, bazı hayranlarının bir kısmının sabırsızlıkla beklediği, bazı hayranlarının ise ”Bu da çöp olacak abi ya!” dediği, o güzide film serisi Star Wars‘un ana serisinin dokuzuncu filmi olacak ”Rise of The Skywalker”, 20 Aralık tarihinde bizlerle buluşacak. Bileniniz vardır elbet, ancak bilmeyenler için özet geçmek gerekirse; Ana serilerde olan ”Main Theme”,”The Imperial March”,”Duel of the Fates”,”Battle of the Heroes” gibi içimize işlemiş o efsane besteleri duymuşsunuzdur. Bu besteler, eline su dökemeyeceğimiz John Williams’a aittir.

Aşmış bestecimiz, tahmin ettiğiniz gibi bu filmde de bizlerle olacak. Ayrıca gelirken biz dinleyicilere sürprizi de varmış. ”Ne ola ki bu sürpriz acaba?” dediğinizi duyar gibiyim. Merak etmeyin, konuya hemencicik dalıyoruz.

Sürpriz ise, filmin besteleri ile ilgili bir açıklama. Çoğunuz, ”Bundan bize ne ki yahu?” diyebilir. Ama bir durun bakalım. Bu konu ile ilgili, pek de ufak olmayan bir açıklama var. Hem de, John amcamızın kardeşi Donald Williams tarafından geliyor bu açıklama…

John Williams ile ilgili haber

Fotoğraf: Vanity Fair

Geçen günlerde gerçekleşen Academy of Scoring Arts paneline katılan Donald Williams, yaptığı açıklamada yeni filmde olacak müziklerin, toplamda yaklaşık 135 dakika olmasının planlandığını ve daha işin bir kısmının  bittiğini bildirirken, yeni müziklerin yanında, eski bestelerin de olacağını ve bu bestelerin revize edilip, yenileri ile beraber derleneceğini açıkladı.

Bu ne demek biliyor musunuz sevgili okurlar?

Mesela Rey ablamız ile Kylo Ren abimiz mücadele ederken, o tazecik bestenin içinden bir anda ”Duel of the Fates” çıkıyor. O anı bir düşünsenize! Şayet böyle bir sahne olursa ve  görüntü bakımından güzel de yönetilirse, böyle efsanevi bir sahnenin bizleri havaya sokup aşırı derece heyecan katması kaçınılmaz olur!

Kulaklarımızın pası silinir! Kendimizi ”Dut Tut Tururut! Dut Tut Tururut!” diye bağırınarak çıldırmış vaziyette buluruz! 

Tamam, son kısmı sadece benim gibi çatlak geekler için böyle olacak olabilir ancak demek istediğimi umarım anlamışsınızdır sevgili okurlar. Özetle filmin besteleri ile ilgili hiç şüpheniz olmasın. Filmin kendisini ise bekleyip göreceğiz canlarım. Başka haberler gelene kadar güç sizinle olsun! 😉

 

Toyanç Topçuoğlu

Mahallenizin tarihçisi, Cosplayer'ı, az müzisyenliği bulunan, biraz da geek bir çocuğu. Özellikle Star Wars, Assassin's Creed, MGS, Mortal Kombat hayranı bir dostunuz.

Yorumlar

Daha Fazla HABERLER

To Top