Salı, Ağustos 16, 2022
Ana SayfaAKSİYON FİGÜRÜStorm Collectibles: Mortal Kombat - 1/12 ölçek Baraka Figürü satışta!

Storm Collectibles: Mortal Kombat – 1/12 ölçek Baraka Figürü satışta!

Storm Collectibles: Mortal Kombat – 1/12 ölçek Baraka Figürü satışta!
[Kulaklarda mortaaaaallll kommmmbatttt sesleri ile okunması önerilir]

Storm Collectibles, yakın zamanda yeni oyunu duyurulan köklü dövüş oyunu serisi Mortal Kombat’ın soğukkanlı dövüşçü katili Baraka aksiyon figürünü “Mortal Kombat” serisine kattığını duyurdu.

Storm Collectibles tarafından piyasaya çıkarılacak olan Baraka aksiyon figürü 1/12 ölçekli olacak. Yeni şekil değiştirilebilir parçalar ve buna ek olarak efekt parçaları ile beraber gelen bu figür, oldukça güzel boyaması ve pozlama seçeneklerinin fazlalığıyla dikkat çekiyor.

Storm Collectibles: Mortal Kombat - Baraka Figürü Duyuruldu!
Storm Collectibles: Mortal Kombat – Baraka Figürü Duyuruldu!

Aksesuar olarak değiştirilebilen kafa modellemesi, elleri, klasikleşmiş bıçakları, bıçak kıvılcımı ve dört adet kan efekt parçası içeriyor. $70’dan (yaklaşık 384 TL) satışa çıkanfigürü Storm Collectibles’ten direkt sipariş vermek için buraya tıklayabilirsiniz.

[foogallery id=”18178″]

Baraka Hakkında:

araka Tarkata adlı göçebe mutantlar ırkının üyesidir, daha sonra Mortal Kombat: Deception dâhilinde engin toprakları dolduran aşağılık Netherrealm şeytanları ile Outworld sakinleri arasında bir melez olduğu ortaya çıkar. Tıpkı ırkının diğer üyeleri gibi, Baraka önkollarından uzanan uzun bıçaklara sahiptir.

İkinci Mortal Kombat turnuvasına uzanan olaylarda, Baraka Shao Kahn’ın tahmin ettiği gibi Outworld’de intikamının peşine düşen Liu Kang’i kışkırtıp, Earthrealm’deki Shaolin Işık Tapınağı’na saldırır. Takip eden turnuva sırasında, Baraka Shao Kahn’ı devirmek ve Outworld’ü yönetmek için Mileena ile ortaklık kurar, ancak planların hiçbir zaman olumlu sonuç vermediği görülür. Mileena öldürülür ve Baraka Outworld’ün ovalarına gönderilir.

Mortal Kombat Trilogy sonrasında Shao Kahn’ın iktidardan düşmesinin ardından, Baraka kaçar ve yalnız seyahat etmek için zaman harcar. Mortal Kombat Gold olaylarından önceki dönemde, Baraka Edenia’da dolaşırken büyücü Quan Chi ile karşılaşır. Quan Chi Baraka’ya Shinnok ordusuna katılmayı kabul ederse o bölgedeki yönetimin kuralları değiştirme şansı verir. Savaş için istekli olduğundan, Baraka teklifi kolayca kabul eder. Baraka bir kez daha yeni efendilerine ihanet etmeyi planlar, ancak Shinnok tamamen yenildikten sonra fırsatı bir kez daha kaybeder. Mortal Kombat: Deception olayları sırasında, Baraka büyük güce sahip yükselen Dragon King Onaga’yı yeni efendisi olarak bulur.

Mileena’yı hapishaneden kurtaran Baraka, onu Onaga’nın saflarına alır. Mileena Onaga’dan uzak olan Tarkata baskın partilerine karşı mücadele içine çekmek istediği Edenia güçlerini yanlış yönlendirmek için konumunu kullandığı Prenses Kitana olarak poz verir. Bu, Dragon King’in planlarını tamamlaması için gereken zamanı vermeyi amaçlar.

Kemal Deniz Gökçel
Kemal Deniz Gökçelhttp://www.figurcununseyirdefteri.com
1994'ayının sıcak bir Temmuz günü doğan Kemal Deniz GÖKÇEL oyunlar, filmler ve çizgi romanlarla haşır neşir olup, her türlü heykeli evine toplama isteği olan bir bireydir.
BENZER HABERLER

Queen Studios: The Batman Figürünü Duyurdu!

0
Sevgili ahali, çok müşkül bir durumdayım. Müşküliyetimin sebebi ise Queen Studios'un 1/6 ölçekli figür serisi olan InArt serisinden duyurdukları The Batman figürü. InArt serisinin dördüncü...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Mighty Thor: Love & Thunder Aksiyon Figür İncelemesi

0
Figürcünün Seyir Defteri'nde bugün! Dreamers'ın bize yolladığı Hasbro Marvel Legends - Thor: Love & Thunder serisine devam ediyoruz! Serinin en beğendiğim figürlerinden birisi Mighty Thor...
- Reklam -