Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Super7 ReAction’dan yeni figürler: Nosferatu ve Alfred Hitchcock!

Photo: Super7 ReAction

AKSİYON FİGÜR

Super7 ReAction’dan yeni figürler: Nosferatu ve Alfred Hitchcock!

2001 yılından beri eylemlerine devam eden Super7 ReAction bu hafta yep yeni 2 figür duyurdu!

Benim radarıma Iron Maiden maskot Eddie serileri ile girmişlerdi. Çok sevdiğim serileri var. Super7 ReAction, Helloween serisi de onlardan birisi.  ‘Crimson Red’ Misfits Fiend, Creature from the Black Lagoon – Glow In The Dark, Nightmare Before Christmas  gibi 3,75 figürlerini hem retro korku serileri içeriyor hem de yeni nesil figürler.  Geçenlerde gelen haberle Helloween serisine 2 yeni figür eklediklerini duyurdular.

Super7 ReAction Nosferatu (Sepia Edition)

Super7 ReAction Nosferatu (Sepia Edition)

 

Nosferatu (Sepia Edition):
Bunlardan ilki yine 3,75 olan  Super7 ReAction “Nosferatu (Sepia Edition)”. Özellikle retro seven korku meraklıları 1922 yılında çekilmiş için vampirlerin atası olan bu figür nefis bir koleksiyon parça olacaktır. Özellikle kartoneti ile müthiş keyifli bir çalışma olmuş! Kesinlikle koleksiyona eklenmeliler.

Super7 ReAction Hitchcock figürü

Super7 ReAction Hitchcock figürü

Alfred Hitchcock:
Bir diğer figürümüz ise yine 3,75 olan, tüm zamanların en iyi yönetmenlerinden kabul edilen ve korku, gerilim sinemasına getirdiği yeniliklerle klasikleşmiş bir çok filme imzasını atan Alfred Hitchcock figürü! Korku sineması ve Alfred severin kaçırmaması gereken yine nefis kartoneti olan bir figür bu. Yanında da “Kuşlar” filminden bir minik karga mevcut.

İki figürün de özellikle kartonetlerindeki illüstrasyonlar çok keyifli. Uygun fiyatları ile ayrıca Funko figürlerine benzerlikleri ile dikkat çekiyorlar.

Figürleri almak isterseniz eğer: super7store.com adresinden online dükkanlarını kullanabilirsiniz.

 

Faydalı Bilgiler:

Nosferatu, Bir Dehşet Senfonisi

Nosferatu1922 yılında Almanya‘da çekilen, Alman dışavurumculuğu akımının başyapıtlarından biri sayılan ve korku sinemasının sayılı klasiklerinden olan bir korku filmidir. F. W. Murnau’nun yönettiği filmde Max Schreck, vampir kont Kont Orlok rolündedir. Filmin orijinal Almanca adı Nosferatu, eine Symphonie des Grauens yani Nosferatu, Bir Dehşet Senfonisi‘dir. Film 1921 yılı ile 1922 yılı arası çekilmiştir. Film, Bram Stoker‘ın Drakula romanının bir uyarlaması olduğu ve telif ödenmeksizin yapıldığı için yayından kaldırılmıştır. İzinli olarak ilk Drakula filmi 1931 yılında çekilmiştir. Nosferatu filminde Bram Stoker’ın filminden farklı olarak vampir kontun adı Orlok’dur. Bram Stoker’ın Drakula’sında ise vampir kontun adı Drakula’dır.

Alfred Hitchcock

Alfred Joseph Hitchcock, (d. 13 Ağustos 1899 – ö. 29 Nisan 1980), Birleşik Krallık doğumlu Amerikalı gerilim filmleri yönetmeni. Londra‘da dünyaya gelen ve mühendislik eğitimi gören Hitchcock; PsychoNorth by NorthwestVertigoRear Window ve The Birds gibi klasikleşmiş filmleriyle tanınır. Tüm zamanların en iyi yönetmenlerinden biri olarak kabul edilir. Gerilim ve cinayet filmleri ustasının 70’e yakın filmi mevcuttur.

 

Comments

More in AKSİYON FİGÜR

To Top