Pazar, Mayıs 28, 2023
Ana SayfaAKSİYON FİGÜRÜThe Dark Crystal - Age of Resistance Dizisi Figürleri!

The Dark Crystal – Age of Resistance Dizisi Figürleri!

Selam arkadaşlar,

Bu yazımda Jim Henson’ın 1982 de çektiği Dark Crystal filminin hikayesinin öncesini anlatan ve Netflix’te çıkmış olan ‘’The Dark Crystal – Age of Resistance’’ dizisinin figürlerini incelemek istiyorum.

Öncelikle Jim Henson ismi size bir yerlerden tanıdık geliyorsa hemen hatırlatayım:
The Muppets.

Eğer siz de diziyi bitirip bu evrenin içine daha da çok girebilmek için eski filmini izlemiş veya kitaplarını okumaya başlamışsanız, diziden bir hatıra figür/heykelim olsa da evimde sergilesem diyorsanız ya da en basitinden Gelfling özünden bulayım da sonsuza kadar yaşayayım diyorsanız, tam da doğru yerdesiniz.

Diziyi gecen hafta izleyip bitirdim ve içindeki ögeler o kadar tatlı geldi ki, hikâye ve görseller açısından sanki Final Fantasy oyunun içinde gibiydim. Bunun yanı sıra değişik bölgelerde yasayan Gelflingler olması, cesur savaşçılar, paladinler, ortaçağa yakın bir görüntü de hikaye ile birleşince çok keyifli bir dizi olmuş diyebilirim.

Şu ana kadar neler çıkmış ne tür figür/heykeller bulabilirim diye araştırmaya başladım ve ilk karşıma çıkanlar Funko firmasından figürler oldu. Su ana kadar 6 figür satışa çıkmış bunlar arasında ana karakterlerden

Deet

ile Rian var, ve Paladin olmaya çalışan Hup da aralarında bulunuyor. Bu üçünün yanı sıra Aughra ve avcı Skeksos ta bu ilk çıkan serinin içinde. Bunlar kalite olarak tam aradığım tür değildi aslında, resimlerine bakınca gözüme pek hitap etmediler.

Siz de bu figürlerden daha kaliteli görünen heykeller arıyorsanız, ya da Gelfling özünden evinizde istiyorsanız, Weta’nın web sitesine gitmelisiniz. Weta yine harika bir iş yaratmış, 1:6 ölçeğinde olan bu heykeller gerçekten çok güzel görünüyorlar. Aramızda kalsın ama dizideki kuklalardan daha çok beğendiğimi itiraf etmeliyim.

Toplamda 6 figür/heykel mevcut. Weta’da Gelflingler arasından Rian’i seçmiş ve Brea’yi da yapmışlar ki bence de Brea üzerinde durulması gereken ana karakterlerden birisiydi. Weta’nin bir diğer başarılı secimi Emperor Skekso ve Skeksislerin âlimi Skektek’i yapmalari olmuş ve ikisi de gerçekten çok güzel görünüyorlar. Weta’nin sitesinde Emperor Skekso tükenmiş görünmekte, Skektek’in çıkış tarihi ise daha açıklanmamış durumda. Tahminimce ileride diğer Gelflingleri de göreceğiz ve bence Deet bunların arasında en büyük aday. Bunun yani sıra başka Skeksis’leri de görebiliriz, bunların arasında da en öne çıkanların General ve Avcı Skeksis olması yüksek ihtimal.

İsin asli, dizideki en sevdiğim karakterler olan Avci Skeksis’in hem Funko figürleri, hem Weta tarafından ilk çıkan seride olmaması beni biraz üzdü. Dizide başkalarına kıyasla karakter olarak yeri ve hikayedeki önemi göz önünde bulundurulursa, sanki figür olarak bir Boba Fett’e verilen önem ona verilmemiş gibi.

Siz de benim gibi Avcı Skeksis avına çıkmışsanız, Funko’nun Pop! serisinde onu bulma şansınız var. Ben şahsen Pop! pek meraklısı değilim ama Avcı Skeksis’i şu anda figür olarak bulabileceğimiz tek format. Pop! serisinde şimdilik 7 adet figür bulunuyor ve bunlardan Deet figürü geceleri parlıyor. Keşke bu tarzda parlayan heykellerde olsa, mesela Iron Fist’ın yumruğu ya da Gandalf’ın asasının ucu gibi türler yapılabilir aslında. Weta umarım beni duyuyorsunuzdur!

Eğer Gelfling özünden evinden bulundurayım, ölümsüzlük ileride lazım olur diyorsanız 1:1 ölçeğinde Gelfling özü şişeside Weta’nin web sitesinde mevcut. Öyle görünüyor ki bu kadar karakteri olan bir dünyanın daha birçok figürü gelecek gibi, Netflix şimdiden lisansını firmalara dağıtmış durumda. Umarım ileride daha çok Skeksis figürlerini de görürüz.

BENZER HABERLER

Hot Toys’dan The Flash – Batman (Modern Suit) Figürü Geliyor!

0
Hot Toys, The Flash filminden Michael Keaton'un canlandırdığı Batman'in Batman (Modern Suit) figürünü duyurdu. 11.5'' (30cm) uzunluğunda duran figür aksesuarları ise şu şekilde: 6 adet değiştirilebilir...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM & İNCELEME @Creality3D ​

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM...

0
FSD'DE BUGÜN! Sevgili FSD Ahalisi, biliyorsunuz ki bir süredir diorama çalışmaları yapmaktayım. Bunun için airbrush'ından tutun da dramere kadar bir çok alet edindim ve çalışmalarıma...
- Reklam -