Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

GRANDISTA: Monkey D. Luffy ve Trafalgar Law Figür İncelemesi

Anime / Manga

GRANDISTA: Monkey D. Luffy ve Trafalgar Law Figür İncelemesi

Son zamanların yeni figür serisi GRANDİSTA ile karşınızdayım!

Dikkatinizi çekerim büyük harflerle yazdım çünkü bu figürler gerçekten büyük. Grandista serisi, Banpresto’nun başlattığı bir seri diyebiliriz. (Banpresto’nun Grandline Men serisi altında da geçiyor.)

D. Luffy

Bu seri ilk olarak Dragon Ball figürleri ile başladı ama benim favorim One Piece olduğu için ilk olarak Luffy ve Law‘dan başlamak istiyorum.

Ayrıca Naruto serisinden de figürleri yavaş yavaş geliyor.(Onların incelemesine başka zaman) Figürlerin ilk dikkat çeken yönü boyutları. Luffy 27,5 cm, Law 29,5 cm. Luffy’nin POP figürlerinin bile genelde 20 cm civarı olduğunu düşünürsek gerçekten şu ana kadar çıkan en uzun Luffy figürü.

GRANDISTA: Monkey D. Luffy ve Trafalgar Law Figür İncelemesi

Figürün 2 farklı yüzü var. Olağan yüzü gerçekten çok güzel modellenmiş. Yüzü elinize alıp çevirdiğinizde her açıdan iyi gözüküyor ve mangadaki halini tam olarak hissedebiliyorsunuz. Ama konu Luffy olunca 32 diş gülen yüzü tabi ki favorim ∩(︶▽︶)∩ Tek ufak sorun, yüzüyle vücudu arasında ten rengi farklılığı var. Yakından incelediğinizde Luffy’nin yüzünün ten rengi bir tık daha koyu.

GRANDISTA: Monkey D. Luffy ve Trafalgar Law Figür İncelemesi

Figürün kutusunun gereksiz derece de büyük olduğunu düşünüyorum. Luffy kutunun dörtte birini kaplıyor. Gövde ve bacaklar birbirinden ayrılabiliyor. Ama buna rağmen resmi kutusu büyük ve çoğunluğu boş ki bu da fazladan kargo parası ödemenize neden oluyor. Figürün kendisi 20$ (~2200 yen) civarında ve bu boyutta, kalitede bir figür için çok uygun bir fiyat.

GRANDISTA: Monkey D. Luffy ve Trafalgar Law Figür İncelemesi

Trafalgar Law Heykeli

Trafalgar Law’a gelirsek. Seride çok yakışıklı ve karizmatik bulduğum (●♡∀♡) bir karakter. Sevdiğim karakterleri büyük boyutlarda görmeyi açıkçası çok seviyorum. Gerçekliğe yaklaşıyormuş gibi hissettiriyor. Luffy’yi çok beğensem de Law biraz daha sönük kaldı diyebilirim. Law’ın Super Masters Star Piece (MSPS) figürün bundan daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Law’ın boyutu 29,5 cm. Figürde ilk gözüme çarpan Luffy’den farklı olarak bir kol daha bulunması. Çünkü Law’ın iki yüzünden birisi de, onigiri yerken ki yüz hali. O yüzden ekstra kolda elinde bir onigiri görüyoruz. Lakin ön tanıtım resimlerinde ağzı çok hafif açık gözükse de gelen üründe düz siyah bir çizgi şeklinde.

GRANDISTA: Monkey D. Luffy ve Trafalgar Law Figür İncelemesi

Yine de bu halini çok tatlı bulsam da kafasını Luffy kadar beğenmedim. Kafası vücuduna göre daha küçük duruyor ve açıkçası vücut oranı da muntazam değil çünkü bacakları üst gövdeye göre çok uzun kalıyor. Şapkalı halinin ise daha iyi olduğunu düşünüyorum. Çünkü saçlarını bence kesinlikle becerememişler. <(`^´)> Saçları çok parlak ve sol tarafından daha basık olduğu için, yataktan kalkıp gelmiş gibi bir görüntü sergiliyor. ლ(ಠ_ಠლ)

GRANDISTA: Monkey D. Luffy ve Trafalgar Law Figür İncelemesi


Kılıcına gelirsek plastik havasını çok hissettiriyor. Katananın tsuka‘sı yumuşak plastik olduğundan eğilip bükülebiliyor ki bu benim çok hoşlandığım bir şey değil ama tabi daha dayanıklı oluyorlar kargo da kırılma sorunu olmuyor. Katana tek parça şeklinde üretilmiş yani shinogi-ji kısmını göremiyoruz.

Saçlarının boyaması dışında genel olarak renkleri güzel. Ama yine de ucuz bir figür olduğunu anlayabiliyorsunuz. Bu figürün fiyatı da 20$ civarında (~2200Yen). Yalnız Luffy ile aynı şekilde kutusu gereksiz derecede büyük ki bu da kargo parasının artmasına neden oluyor. Ama en azından Law’ın katanasının uzunluğu olduğundan ve ikiye bölünemeyeceğinden bu meseleyi hoş görüyorum.

One Piece Grandista serisinin devamı Zoro ve Sanji ile olacak. Zoro’yu heyecanla bekliyorum. (´▽`ʃƪ)♡ Sizin için çektiğim birkaç fotoğrafı bırakıyorum ve bir sonraki değerlendirme de görüşmek üzere diyorum.

Yorumlar

Daha Fazla Anime / Manga

Advertisement

Çok Okunanlar

Advertisement Jedbang Collectibles
Advertisement
To Top