Connect with us

Figürcünün Seyir Defteri

Weta’dan nefis bir heykel daha: “HALDIR Limited Edition” ön siparişte!

Weta'dan nefis bir heykel daha: "HALDIR Limited Edition" ön siparişte!
Fotoğraf: Weta

HEYKEL

Weta’dan nefis bir heykel daha: “HALDIR Limited Edition” ön siparişte!

Weta'dan nefis bir heykel daha: "HALDIR Limited Edition" ön siparişte!

Weta’dan nefis bir heykel daha: “HALDIR Limited Edition” ön siparişte!

Weta dediğim zaman bile içimin titremesi durmuyor resmen. Başka bir boyut, başka bir sanat. Ürettikleri herşey olağanüstü. Tam bir fan boy gibi girdiğimin farkındayım ama gerçekten hayranım! Weta, kurucuları arasında Peter Jackson‘ın da olduğu,  özellikle sinema efektleri ve filmlerde kullanılmak üzere araç gereçler üreten (prop) Yeni Zelandalı şirkettir. Dünya’nın bir ucundan yaptıkları inanılmaz işlerle Thor: Ragnarok, Blade Runner 2049,  Lord of the rings’den The Hobbit’e, Hellboy’dan Avatar’a daha sayamadığımız bir çok baş yapıtı bizler için gerçekçi bir hale çevirmişler.

Weta Workshop aynı zamanda da figürler, heykeller, proplar, aksesuarlar daha bir çok  farklı kategoride takipçileri için üretim yapıyor.  Weta’nın web adresinden bir çoğunu görebilirsiniz özellikle Lotr ve Hobbit için ürettikleri heykelle tam bir şaheser. Haberimizin konusu da Weta Workshop’un duyurdunu yeni “Haldır Limited Edition” haberi.

Haldır heykeli 1/6 ölçekte (30 cm x 33 cm x 20 cm),  2,87 kg ağırlığında. Greg Tozer’in elinden çıkma. Weta heykellerinin en güzel tarafı her zaman olduğu gibi sinema filmlerinde de çalışan sanatçılar ve teknisyenler tarafından üretilmiş olması. Gerçekten nefis bir işçiliğe sahip.

399 dolar gibi bir fiyattan şuanda ön siparişte.

 

Haldır Kimdir? 

Haldir,J.R.R. Tolkien‘in kurgusal Orta Dünya evreni‘ninde bir karakter. Brethil’li halmir in oğlu; Dor-lomin’li Haldor’un kızı Gloredhel ile evlendi; Nirnaeth Arnoediad da öldürüldü. Yüzüklerin Efendisi Üçlemesinde geçen Haldir ile yalnızca isim benzerliği vardır. Silmarillionda anlatılan Haldir bir insandır. Elf dostu 3 insan soyundan (Edain) Brethil’in beyidir.

Lothlorien elflerinden olan Haldir’in geçmişi veya yaptığı eylemler hakkında fazla bilgi yoktur. Yüzüklerin Efendisi kitap serisinde edindiği en önemli rol ise, Yüzük Kardeşliği Lothlorien sınırlarında gezerken onları bulan grubunun başında olmasıdır.

Irk: Elf
Dil: Sindarin, Ortak Lisan
Cinsiyeti: Erkek
Soy: Silvan Elfi(Nandor)
Doğum Tarihi: Bilinmiyor
Ölüm Tarihi: Bilinmiyor
İkamet Ettiği Yerler: Lothlórien
Ebeveynleri: Bilinmiyor
Eşi, Kardeşleri ve Çocukları: Kardeşleri Orophin ve Rúmil
Saç ve Göz Rengi: Altın rengi
Boy: Uzun boylu
Silahları: Yay, kılıç

Kaynak: Wikipedia, https://www.thewhitetree.org

Comments

More in HEYKEL

To Top