Salı, Haziran 6, 2023
Ana SayfaSİNEMAYeni Bir Orta Dünya Filmi Geliyor: Lord of the Rings: War Of...

Yeni Bir Orta Dünya Filmi Geliyor: Lord of the Rings: War Of the Rohirrim

Geçtiğimiz günlerde, hiç beklemediğimiz bir anda New Line Cinema ve Warner Bros cephesinden yeni bir Orta Dünya filmi geleceği haberi paylaşıldı. Hemen sizler için aniden gelen bu film nedir, hangi dönemde geçiyor, çıkış tarihi ne zaman gibi sorulara yanıt vereyim.

Nedir Bu Film?

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin yapımcısı olan New Line Cinema, Warner Bros ile birlikte bir Orta Dünya animasyon filmi yapacağını duyurdu. Filmin yönetmenliğini Kenji Kamiyama üstlenecek. Kendisi Japon bir anime yazarı ve Ghost in the Shell yapımlarında da yönetmenlik yapmış birisi.

Filmin çıkış tarihine dair bir bilgi verilmese de şu an için dublaj sanatçılarını seçme aşamasında olduklarını bildirdiler. Anime tarzında olacak bu yeni filmde Peter Jackson’ı görmeyeceğiz fakat Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin yardımcı senaristi Philippa Boyens bu filmde danışman olarak yer alacak.

 

Hikayesi Nedir?

Hikayeye gelecek olursak, Yüzüklerin Efendisi döneminden yaklaşık 250-300 yıl öncesinde geçen bir dönemi göreceğiz. Helm Hammerhand‘i göreceğimiz bu dönemde Rohan‘ın en karışık zamanlarından birine tanıklık edecek ve Rohan iç savaşını da göreceğiz.

Peki kimdir bu Helm Hammerhand?

Kendisi, adını Helm’s Deep‘e vermiş olan Rohan’ın 9. kralıdır. Çıplak elle düşmanlarını alt edebilmesinden ötürü Hammerhand (Çekiç el) adını almıştır. Bu yapımda hayatını daha yakından görecek ve yüzleştiği zorluklara da tanık olacağız. Kendisine Middle-earth: Shadow of Mordor oyununda da yer verilmişti. Ayrıca Yüzüklerin Efendisi filmindeki heykelini de aşağıda görebilirsiniz.

Son Sözler

Bu yapımda her ne kadar Lord of the Rings başlığı kullanılmış olsa da hikayenin o dönemle hiç alakası yok. Bu durum benim biraz garibime gitti. Fakat çoğu kişinin düşüncesi bunun Game of Thrones gibi bir hal alması yönünde. Sonuçta serinin adı A Song of Ice and Fire olmasına rağmen biz ona ilk kitabın adıyla, yani Game of Thrones olarak sesleniyoruz.

Umarım ki Hobbit üçlemesinde olduğu gibi bambaşka bir hikaye izlemez ve Tolkien’in yazdıklarına bağlı kalınmış bir iş ile karşılaşırız. Yapım hakkında daha fazla bilgi geldikçe sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın.

BENZER HABERLER

En İyi Spider-Man Filmi Hangisi?

0
Çizgi roman uyarlaması filmler denilince akla ilk gelen karakterlerden biri de şüphesiz ki mahallemizin dostu Spider-Man'dir. Sinemaya sayısız kez farklı evrenlerle uyarlanan, çizgi romanlarından...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM & İNCELEME @Creality3D ​

Yeni Seri! 3D Yazıcının Koleksiyona Faydası | ENDER 3 NEO KURULUM...

0
FSD'DE BUGÜN! Sevgili FSD Ahalisi, biliyorsunuz ki bir süredir diorama çalışmaları yapmaktayım. Bunun için airbrush'ından tutun da dramere kadar bir çok alet edindim ve çalışmalarıma...
- Reklam -