Perşembe, Mart 23, 2023
Ana SayfaANİME / MANGAYeni Yılda Yeni Başlayacaklar İçin Anime Önerileri

Yeni Yılda Yeni Başlayacaklar İçin Anime Önerileri

Hazır yeni yıla girerken bütün yılın stresini üzerinizden alabilecek birkaç anime önerisinde bulunmaya geldim. Özellikle anime izlemeye yeni başlayacaklar için önerdiğim animelerdir bunlar. Severek izlemeniz dileğiyle.

 

1- Nichijou

Nichijou hikâyenin kahramanları olan genç deha Hakase Shinonome, robot bakıcısı Nano ve konuşan kedileri Sakamoto ile iç içe geçen üç çocukluk arkadaşının (lise kızları Mio Naganohara, Yuuko Aioi ve Mai Minakami) günlük maskaralıklarına odaklanır. Her bir bölümde başka bir absürtlükle karşılaşmanız garanti. Bunlara örnek olarak okula yürürken konuşan bir karga tarafından ısırılmak olabilir.

 

2- Danshi Koukousei no Nichijou

Bu animede erkek lisesine giden üç yakın arkadaş olan, hiperaktif bir hayal gücüne sahip eksantrik elebaşı Hidenori, tutkulu Yoshitake ve rasyonel ve sağduyulu Tadakuni‘nin hikayesini izlemekteyiz. Hayatları renkli hayal güçleriyle, aşklarıyla ve yoğun drama ile doludur. Gerçekte onlar sadece zaman geçirmeye çalışan sıradan adamlardan oluşan günlük bir üçlü ama kim demiş gündelik hayatın ilginç olamayacağını? İster karmaşık bir RPG canlandırması, ister gün batımında nehir kıyısında beklenmedik bir romantik karşılaşma olsun, Danshi Koukousei no Nichijou, sıradan olmayan her şey tuhaf ama komik bir şekilde ilişkilendirilebilir durumlarla doludur.

 

3- Sakamoto Desu ga?

“Sofistike, hoş, yüce” son derece yakışıklı ve kesinlikle mükemmel Sakamoto’yu tanımlayan tüm kelimeler. Lisedeki ilk günü olmasına rağmen zekâsı ve çekiciliği kızların bayılmasına ve erkeklerin kıskançlıktan köpürmesine neden oluyor. Onu durdurmaya yönelik tüm girişimler çabucak boşa çıktığı için kimse onu raydan çıkaramayacak gibi görünüyor. Sakamoto’nun sınıf arkadaşlarından, hatta öğretmenlerinden herhangi biri onun mükemmellik düzeyine ulaşabilecek mi? Muhtemelen hayır, ama deneyerek bir iki şey öğrenebilirler…

 

4- Hataraku Maou-sama!

Ölümlülerin kalplerine korku salan İblis Lordu Şeytan, devasa iblis ordularıyla Ente Isla ülkesini fethetmeye başlar. Bununla birlikte, kıtayı ele geçirmek için bu acımasız arayışa girerken, çabaları kahraman Emilia tarafından engellenir ve Şeytan’ı yalnızca insan dünyasına inmek için boyutsal bir portal üzerinden hızlı bir şekilde geri çekilmeye zorlar. Sadık generali Alsiel ile, İblis kendini günümüz Tokyo’sunda mahsur bulur ve geri dönmeye ve Ente Isla’daki boyun eğdirmesini tamamlamaya yemin eder, eğer bir dönüş yolu bulabilirlerse!

Sihrin olmadığı bir dünyada güçsüz olan Şeytan, Sadao Maou adında bir insan kılığına girer ve geçimini sağlamak için yerel bir fast food restoranı olan MgRonald’s’ta çalışmaya başlar. Hataraku Maou-sama! bahtsız bir iblis lordunun gözünden günlük yaşamın en sıradan yönlerine dair komik bir bakış sunuyor.

Yıllar sonra 2. sezonunu 2022 Temmuz ayında çıkacağını yakın zamanda trailer ile duyurdular.

 

5.Jujutsu Kaisen (TV)

Occult Club ile tembel tembel paranormal aktivitelere katılan lise öğrencisi Yuuji Itadori, günlerini ya kulüp odasında ya da yatalak dedesini ziyaret ettiği hastanede geçirir. Bununla birlikte, bu yavaş yaşam tarzı, bilmeden lanetli bir eşyayla karşılaştığında çok geçmeden garip bir hâl alır. Bir doğaüstü olaylar zincirini tetikleyen Yuuji, söz konusu öğeyi yuttuktan sonra, kendini birdenbire lanetler dünyasına itildiğini bulur.

Eğer severseniz yakında bir filminin de çıkacağını müjdeleyebilirim.

 

6.Ansatsu Kyoushitsu

Gizemli bir yaratık, Ay’ı kalıcı bir hilal haline getirdiğinde, Kunugigaoka Ortaokulunun 3-E sınıfı öğrencileri kendilerini çok büyük bir görevle karşı karşıya bulurlar. Görevleri: Dünya benzer bir kaderi yaşamadan önce felaketten sorumlu yaratığı öldürmektir.

 

7.One Punch Man

Görünüşe göre sıradan ve etkileyici olmayan Saitama‘nın oldukça benzersiz bir hobisi var: kahraman olmak. Çocukluk hayalini gerçekleştirmek için üç yıl boyunca aralıksız eğitim yaptı ve bu süreçte tüm saçlarını kaybetti. Şimdi, Saitama inanılmaz derecede güçlü, o kadar ki hiçbir düşman onu savaşta yenemez. Aslında kötüleri tek bir yumrukla yenmek için gereken her şey beklenmedik bir soruna yol açtı. Artık savaşmanın heyecanını yaşayamıyor ve oldukça sıkılıyordu.

 

Tüm bunlar, neler yapabileceğini gördükten sonra Saitama’nın öğrencisi olmak isteyen 19 yaşındaki bir cyborg olan Genos‘un gelişiyle değişir. Genos, ikisinin topluma olumlu katkılarıyla tanınacak sertifikalı kahramanlar olmak için Kahramanlar Derneği’ne katılmasını önerir ve Saitama, kimsenin kim olduğunu bilmediği için şok olur ve çabucak kabul eder. Ve böylece, ona bir zamanlar hissettiği heyecanı verebilecek ve belki de bu süreçte popüler hale gelebilecek güçlü düşmanlarla savaşmayı özleyen eksantrik bir kişiyi takip eden bir aksiyon-komedi olan One Punch Man’ın hikayesi başlar.

 

8- Mob Psycho 100

Kageyama Shigeo, psişik güçlere sahip bir 8. sınıf öğrencisidir. Genç yaşından itibaren doğaüstü güçlerini pek çok alanda sergileme fırsatı bulsa da bu özelliklerinin insanlar tarafından hoş karşılanmadığını görünce güçlerini giderek içinde saklamaya başlar. Artık tek arzusu, sınıfındaki Tsubomi adlı kızla arkadaşlık kurmak ve psişik güçlerini nasıl kullanacağını öğrenerek birlikte hayattaki amacını keşfetmektir.

 

9- Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

Birdenbire geldiler, Dünya’ya inen ve savunmasız hedeflerin beyinlerine girerek hızla insanlığa sızan parazitik uzaylılar. Bu doyumsuz varlıklar, ev sahiplerinin tam kontrolünü ele geçirir ve şüphesiz avlarını beslemek için çeşitli biçimlere dönüşebilir.

On altı yaşındaki lise öğrencisi Shinichi Izumi, bu parazitlerden birinin kurbanı olur, ancak beynini ele geçiremez ve onun yerine sağ eline geçer. Artık Migi olarak adlandırılan parazitin hayatta kalmak için Shinichi’ye güvenmekten başka seçeneği yoktur. Böylece çift, huzursuz bir birliktelik yaşamaya zorlanır ve kendilerini, türlerine yönelik bu yeni tehdidi ortadan kaldırmayı uman düşman parazitlere karşı savunmak zorunda bulurlar.

 

10- Kimetsu no Yaiba:

Babasının ölümünden beri aileyi geçindirme yükü Tanjirou Kamado‘nun omuzlarına düştü. Uzak bir dağda yoksul bir yaşam sürse de Kamado ailesi, nispeten huzurlu ve mutlu bir hayatın tadını çıkarabilir. Bir gün Tanjirou, kömür satarak biraz para kazanmak için yerel köye gitmeye karar verir. Dönüş yolunda, gece çöker ve Tanjirou, geceleri ormanda gizlenen et yiyen iblislerin varlığı konusunda onu uyaran yabancı bir adamın evine sığınmaya zorlar.

Ertesi gün nihayet eve döndüğünde, korkunç bir manzarayla karşılaşır, bütün ailesi katledilmiştir. Daha da kötüsü, hayatta kalan tek kişi, kana susamış bir iblise dönüşen kız kardeşi Nezuko‘dur. Öfke ve nefretle tüketilen Tanjirou, ailesinin intikamını almaya ve sevgili kız kardeşinin insanlığından geriye kalanları korumak için ne gerekiyorsa yapacaktır.

 

BENZER HABERLER

FSD Öneriyor: Favori Oyunlarımız!

0
Selamlar sevgili FSD ahalisi! Hatırlayanlarınız varsa eskiden yazarlarımızla birlikte favori filmlerimizi, dizilerimizi vs içeren listeler yazardık burada. Birden bu yazılar aklıma geldi ve yeni...
- Reklam -

Çok Okunanlar

Çıkar Göster’in bu haftaki konuğu sevgili Arda Taçalan!

0
FSD ile Çıkar Göster yeni bölüm! Çıkar Göster'in bu haftaki konuğu sevgili @ardatacalan ! Birlikte hem Arda'nın koleksiyonunu kurcalayacağız hem de çok tatlı bir sohbet...
- Reklam -